Tiltakoznak a kutatók: benyújtották a kutatóhálózat átalakításáról szóló javaslatot
Az akadémiai dolgozók szerint ezzel a kormány újra hadat üzent az Európai Uniónak.
Az akadémiai dolgozók szerint ezzel a kormány újra hadat üzent az Európai Uniónak.
A cél a gyerekszegénység csökkentése, és a gyerekek esélyeinek javítása.
Igaz, az intézmény honlapján nincs nyoma a korábbi igazságügyi miniszter személyének.
A keddi Országgyűlésen a Corvinus vizsgabotránya mellett szó volt az oktatás színvonalának "javulásáról" is.
Büntetés járhat az iskoláknak, ha nem vesznek fel arányosan elég hátrányos helyzetű gyereket. Hiába kapott Magyarország jelentős uniós támogatásokat, nem javult a roma tanulók helyzete.
Nem túl kedves ajándékkal jutalmazták a kormányt a státusztörvény szavazásának reggelén a Párbeszéd - ZÖLDEK társelnökei.
Kedden szavaztak a Parlamentben a pedagógusok által csak "bosszútörvénynek" nevezett státusztörvényről. Az Egységes Diákfront egész napos rendezvényt szervezett a Kossuth térre a tanári szakszervezetekkel közösen.
A leginkább kifogásolt pontok azonban továbbra is szerepelnek benne.
Az ellenzéki képviselők 40-nél is több módosító javaslatát ugyanakkor vita nélkül leszavazták a fideszes képviselők az Országgyűlés kulturális bizottságában.
Úgy tudjuk, ma még nem szavaznak a státusztörvény tervezetéről, mindenesetre a parlamenti vita lefolytatása közben a Kossuth téren tüntetést tartanak.
Több civil szervezet is demonstrációt hirdetett a Parlament elé.
A miniszterelnök politikai igazgatója poénra vette az ellenzék és a diákok múlt heti tüntetését a parlamentben.
Persze ebből még nem következik automatikusan semmi, de azért számításba lehet venni, ha esetleg tippelnétek, mit választhatnak az idei érettségihez műelemezéshez és szövegértésre.
A Demokratikus Koalíció szerint az Országgyűlés igazságügyi bizottsága leszavazta az Európai Bizottság uniós támogatásokhoz szükséges javaslatát.
Az oktatás mellett egyéb területeket is vezető miniszternek lehet, hogy más dolga lesz.
Kedden szavazta meg az Országgyűlés a koronavírus-járvány miatt elrendelt veszélyhelyzet meghosszabbítását, a rendeletnek pedig része maradt a 2021-es nyelvvizsga-amnesztia is. Ez utóbbi sok félreértést szült másfél nap alatt, sok egyetemista úgy értelmezte a jogszabályt, hogy a 2022-es végzősök is megkapják a diplomájukat a nyelvvizsga bemutatása nélkül. Pedig ilyen döntés nem született.
Innentől Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem lesz a neve.
2021 szeptemberétől az egyes felsőoktatási szakokat tartalmazó jogszabály miniszteri rendelet lesz, a képzési és kimeneti követelményeket pedig hivatalos közleményként publikálják - szavazta meg az Országgyűlés.
A szavazás eredménye nem hozott meglepetést.
A kormány 2021-es költségvetésről szóló javaslatáról és az iskolaőrség bevezetéséről is szavazni fog.