Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Elítélték a háborút, ezért a régi klasszikusok mellett az elmúlt évek népszerű, nemzetközileg is ismertté vált orosz és ukrán előadóinak számait is kitiltották az iskolai szilveszteri partikról.
A legutóbbi becslések szerint nagyjából 100 ezer roma hagyta el Ukrajnát a háború kitörésétől júniusig, rengetegen érkeztek Magyarországra. Többségében többgyermekes családok, ám a gyerekeknek csak egy része tudott bekapcsolódni a magyarországi oktatásba.
A jelenlegi kiadás 2018 óta van az iskolákban, viszont egy korábbi kiadásban még nem volt titok Krím 2014-es lerohanása és a szakadár államok kérdése sem. Időközben az Ukrán külügy is megszólalt az ügyben.
Az angol-német szakos tanárnő egy tanórán arról beszélt, miért helyteleníti az orosz aggressziót. Diákjai felvették az órán elhangzottakat, és az eljutott az orosz biztonsági szolgálathoz. A tanárnő most nem hagyhatja el Oroszországot, és akár 10 év börtönbüntetést is kaphat.
Tovább folytatódott a tanárok tiltakozása - a héten is sok intézményben szerveztek sztrájkot vagy polgári engedetlenségi akciót -, és hamarosan újabb tüntetések lesznek a Kossuth téren. Ismét magyar diákok értek el nemzetközi versenyen hatalmas sikereket, a Debreceni Egyetem visszavonta Putyin díszpolgári címét. A hét hírei.
A február 24-i orosz támadásokat követően online térbe költöztek az ukrán iskolák, így az órákon azok is részt vehetnek, akik elmenekültek a háborús országból.
Kelet- és közép-európai egyetemek támogatják a háború elől menekülő hallgatókat, oktatókat és kutatókat. Van, ahol jogi tanácsadást biztosítanak, máshol pénzzel segítenek.
A II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola az orosz támadások kezdete óta fogadja a háború sújtotta régiókból érkező menekülteket. Közben nekik is át kellett állniuk online oktatásra.
Az ukrán-orosz háború másik oldala: sok külföldön tanuló orosz egyetemista érzi úgy, hogy egyedül maradt, pedig sem a háborút, sem az orosz elnököt nem támogatja.