Kétperces műveltségi kvíz: ismeritek ezeket a szavakat?
Lássuk, mennyire ismeritek a magyar nyelvben használt, de nem magyar eredetű szavakat. Teszteljétek a tudásotokat ezzel a kvízzel.
Lássuk, mennyire ismeritek a magyar nyelvben használt, de nem magyar eredetű szavakat. Teszteljétek a tudásotokat ezzel a kvízzel.
Kíváncsiak vagytok, hogy egyes szavak hogyan néznek ki tájszóként? Ebben a tesztben tíz tájszóval ismerkedhettek meg, amelyet a Magyar tájszavak és népies lexikai elemek adatbázisából válogattunk nektek. Eltaláljátok, netán tudjátok a jelentéseiket?
Az emberi test témaköréből válogattunk nektek kérdéseket. Alapvető funkciókról, felépítésekről és működésekről van bennük szó. Nektek hibátlan lesz?
Lássuk, ismeritek-e ezeket a magyar szavakat, tudjátok-e, hogy mit jelentenek. Teszteljétek a tudásotokat ezzel a kvízzel.
1825. február 18-án született Jókai Mór Komáromban, tehát ma van az író születésének 193. évfordulója. Lássuk, mennyire ismeritek regényeit.
Az emberi test témaköréből válogattunk nektek kérdéseket. Alapvető funkciókról, folyamatokról van bennük szó, amik viszont nem biztos, hogy mindenki számára egyértelműek. Nektek azok?
A biológiaérettségi feladatsoraiból válogattunk nektek kérdéseket. Többek között háztartási kérdésekre számíthattok, de kaptok kérdést a vérlemezkékről és a DNS témájából is. Általában mindegyikkel 2-2 pontot lehetett elérni. Nektek nem okoznak gondot?
2017 legnézettebb irodalmi kvízeiből készítettünk válogatást: a középiskolában tanult verseket, a kötelező olvasmányokat, irodalmi nyitómondatokat kell felismernetek.
Olyan tesztekből válogattunk nektek, amiben a feladat mindig ugyanaz, megválaszolni, hogy mit jelentenek az idegen szavak. Lássuk, mennyire emlékeztek rájuk. Hibátlanok lesznek?
Jókai Mór szókincsét a szakértők 20 ezer szóra becsülik. Egyik regényéből érdekes kifejezéseket válogattunk nektek. Tudjátok, hogy mit jelentenek?
Ma 134 éve, 1883-ban született Babits Mihály magyar költő, író, műfordító. Egy versfelismerős kvízben tesztelhetitek, mennyire ismeritek a műveit. Hajrá!
Az Idegen Szavak Gyűjteményéből válogattunk nektek 10 olyan szót, amit valószínűleg nem ismertek, vagy csak nagyon kevesen. Lássuk, mennyire vagytok képben, teszteljétek magatokat.
A kérdés egyszerű, arra kell válaszolnotok, hogy kinek a művéből idézünk. Google-t használni nem ér, akár hiszitek, akár nem, segítség nélkül is megoldható hibátlanra, csak nagyon oda kell figyelni. Nektek menne?
Ebben a kvízben most a híres magyar költőnket, József Attilát, hívtuk meg egy kis műveltségi tesztre. A szokásos verses kvízekkel szembe most nem az a kérdés, hogy kitől idézünk, hanem hogy melyik verséből. Lássuk, mennyire ismeritek a következő műveket.
Lássuk, mennyire vagytok tisztában a különböző művészeti korokkal és híres alkotásokkal. Ha egy kicsit figyeltetek rajz és művészet órán, akkor nem lesz annyira nehéz, de ez persze nem garancia. Nektek hibátlan lesz?
Nagyon sok olyan szó van a magyar nyelvben, aminek nem pontosan tudjuk a jelentését, pedig sokat használjuk őket. Ezekből gyűjtöttünk össze párat. Lássuk, ti mennyire vagytok képben ezekkel a kifejezésekkel. Tudjátok a helyes választ?
Ha elég jónak érzitek magatokat, akkor ne használjatok se papírt, se ceruzát, se számológépet. Tíz kérdést tettünk fel ebben a kvízben, lássuk, mennyire vagytok jók matekból. Nem csak szorzás, osztás vagy összeadás, hanem logikai kérdéseket is feltettünk.
Tudjátok, végül kihez ment hozzá Kozmutza Flóra? Na és azt, hogy kinek volt viharos kapcsolata Osvát Ernővel? Ezekhez hasonló kérdések várnak rátok. Hajrá!
Lássuk, mennyire vagytok jók irodalomból. Meg tudjátok mondani a következő tíz költemény szerzőjét?
Lássuk, mennyire ismeritek a magyar szólásokat és közmondásokat. Ebben a kvízben most tíz szólást kezdtünk el, nektek csak meg kell találnotok a helyes befejezésüket.