Kibertámadás miatt akadozik a KRÉTA-rendszer
Akadozik vagy egészen egyszerűen elérhetetlen a Köznevelési Regisztrációs és Tanulmányi Alaprendszer azaz a KRÉTA, a fenntartó szerint kibertámadás lehet az oka.
Akadozik vagy egészen egyszerűen elérhetetlen a Köznevelési Regisztrációs és Tanulmányi Alaprendszer azaz a KRÉTA, a fenntartó szerint kibertámadás lehet az oka.
A felkészülés hosszú, az egymást követő vizsganapok mentálisan és pszichésen is megterhelőek – mondja az érettségiről dr. Gács Boróka és Kovács Petra tanácsadó szakpszichológus. Úgy látják, fontos, hogy a felnőttek elismerjék és kimondják: a világjárvány és a hónapok óta tartó digitális oktatás ellenére az érettségi elvárások nem csökkentek, ennek pedig igenis nehéz megfelelni 18 évesen.
Miért változtatja meg valaki a nevét "reconnecting"-re a Zoomon? Nos?
Eddig 33 esetben engedélyezték az egyetemeknek a személyes oktatást a következő félévre, persze csak ott, ahol ezt az intézmény vezetése kérte.
Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter a tegnapi kormányülés döntéseiről beszélt a mai sajtótájékoztatón.
Nagyon vártuk a második félévet annak reményében, hogy akkor talán már visszaállhat pár dolog a normál kerékvágásba és esetleg kinyitnak az iskolák, egyetemek, de úgy néz ki, hogy erre még várnunk kell egy kicsit. Megnéztük, mi a helyzet a külföldi egyetemeken és iskolákban.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a 21 Kutatóközpont közös felmérést készített a tanárok és a köznevelésben dolgozók helyzetével kapcsolatban, illetve vizsgálták, hogyan érintette a koronavírus-járvány a pedagógusokat.
Egyes gyakorlati képzések továbbra is a hallgatók jelenlétével zajlanak majd, de alapvetően online oktatással kezdik meg az új félévet februárban a felsőoktatási intézmények. Az egyetemek folyamatosan figyelik az intézkedéseket és ezek függvényében alakítják az oktatást.
A kínai fővárosban az intézmények újranyitásának az időpontját egyelőre nem tűzték ki.
A jelenlegi intézkedéseket a jövő heti kormányülésen vizsgálják majd felül.
A középiskola tanára rosszul lett, miközben online órát tartott egy osztálynak. A tanárnőt a férje próbálta újraéleszteni a diákjai előtt.
Pedig a szeptemberi online órán elhangzott megjegyzése után sokan kételkedtek benne, hogy ilyen könnyen veszi majd az akadályt.
Romániában a második félévtől akár jelenléti formában is folytatódhat az oktatás.
Az aktuális érettségi vizsgák esetleges eltörlése már második éve tartja lázban a végzősöket. Bár a jelenlegi álláspont szerint marad minden a régiben, sőt 2021-ben szóbeli vizsgák is lesznek, érdekes elgondolkozni azon, vajon megoldás lehet-e az utóbbi hónapokban kialakult helyzetre a központi vizsgák törlése.
Orbán Viktor pénteki interjújában azt mondta, februárig fenntartják a rendkívüli intézkedéseket.
Ez az óvodákat, iskolákat és a téli vakációt is érinti.
A kérdésben a kormány dönt, a bejelentés pénteken várható.
Nehéz, fárasztó, szokatlan és megosztó – többek között ezekkel a szavakkal lehet leírni legjobban a 2020 márciusa és decembere között két felvonásban vetített távoktatást. Bár a tervek szerint január 11-én mindenki visszatérhet az iskolákba, és indulhat a személyes oktatás, az biztos, hogy az elmúlt lassan egy év maradandó nyomot hagy mindenkiben. Összeszedtük a legemlékezetesebb eseményeket, véleményeket és tanulságokat.
Tizenkét hétig tartó kísérletben vett részt több mint 1,2 millió általános és középiskolás tavasszal, a digitális munkarend bevezetése az iskolák zömét felkészületlenül érte. A pedagógusok ennek ellenére pár nap alatt átálltak az online oktatásra.
De előtte még újabb szigorú zárlat jön karácsony után.