Két és félszeresére nőtt az óvodai felügyeletet kérők száma egy hét alatt
Az iskolai felügyeletre szoruló diákok száma is megduplázódott.
Az iskolai felügyeletre szoruló diákok száma is megduplázódott.
Tavaly a legtöbb iskolát váratlanul érte a nagy digitális átállás, még akkor is, ha némelyik intézménynek volt már gyakorlati tapasztalata a távoktatásban. Egy hétvége alatt tervezték meg az új rendszert - mi változott azóta?
Egy kiadós KRÉTA leállással indult a hét, ennek ellenére a távoktatás alatt sem állt le (teljesen) az élet az oktatásban. Összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit a köz- és a felsőoktatásból is.
Az elmúlt héten naponta 2600-4000 diák járt be az általános iskolákba, ennyi család vette igénybe az iskolai ügyeletet - derül ki azokból az adatokból, amelyeket a Klebelsberg Központ juttatott el az Eduline-nak.
A legfrissebb kormányrendelet módosítással az ingyenes vezetékes internetszolgáltatásra jogosultak köre kiegészült az általános iskolás diákokkal és tanárokkal. A középiskolásoknak és tanáraiknak pedig további egy hónappal meghosszabbítják a lehetőséget.
A kutatók szerint most, hogy újra minden online zajlik, ismét figyelni kell a netes veszélyekre is.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) válaszokat szeretne Kásler Miklóstól és Palkovics Lászlótól az oltásról és a táppénzekről is.
A köznevelésesért felelős államtitkár szerint nem elfogadható, hogy alábecsülték a terhelést - ez kicsit olyan, mintha decemberben a hólapátolókat meglepné a tél.
Megpróbálták, mégsem nem sikerült felkészülni az óriási rendszerterhelésre.
A Magyar Nemzet szerint akikre helyben nem volt szükség, őket átvezényelték egy másik iskolába, vagy ideiglenesen a helyi rendőrkapitányságon kaptak feladatokat.
Ismét több százezer diákot, tanárt és szülőt érint a központi döntés: április 7-ig minden óvoda és iskola zárva lesz, a diákok online órákon vesznek majd részt. De vajon a szigorítás ellenére is megtartják a középiskolák az e heti szóbeli vizsgákat? Lesz-e ügyelet az óvodákban és az iskolákban? És mi lesz az érettségivel?
Napok óta lóg a levegőben az esetleges iskolabezárások vagy az előrehozott tavaszi szünet kérdése. Most megszületett a döntés.
Az iskola az Oktatási Hivatallal egyeztetve hozta meg a döntést, Horányi Gábor, az iskola igazgatója ma küldött emailt erről a szülőknek.
Még múlt héten kérte a szülőket, hogy aki csak teheti ne küldje iskolába a gyerekét a városban megnövekedett fertőzésszám miatt. Azóta a városvezetés az Oktatási Hivatalnál is kérte a távoktatás elrendelését.
Egyre több intézményben kell részlegesen vagy teljesen zárást elrendelni és egyre több a beteg tanár is.
A miniszterelnökséget vezető miniszter a mai kormányinfón beszélt a tervekről és a döntésekről.
A héten több általános iskolában és óvodában is át kellett állni digitális oktatásra a megnövekedett esetszámok miatt. A kérdés: lesz-e nyitás márciusban?
Az óvodák 6,4 és az iskolák 12,1 százalékában kellett átállni a digitális munkarendre.
Hétfőn több általános iskolából is arról érkezett hír, hogy az összes diáknak otthon kell maradnia, legalább egy hétig - írja a Telex.
A Rhode Island-i művészettanárnak a tél sem akadály - arra szeretné rávenni a diákokat, hogy töltsenek egy kis időt a szabadban.