Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A szülők szerint hangfelvétel van az igazgató durva bánásmódjáról, a jegyző hangsúlyozta, hogy a vizsgálat végéig mindenkit megillet az ártatlanság védelme.
„A Facebookon időről időre körbejár egy-egy virulens poszt a "mai gyerekekről", akiket a szüleik rosszul nevelnek, mindent megengednek nekik, és ezért szörnyeteggé válnak a szülők hibájából. Ezeknek a posztoknak általában tartozéka a "régen minden jobb volt" életérzés; és szinte mindig előkerül a "jól irányzott pofon" melletti érvek felsorakoztatása is” – olvasható a Nem tehetsz róla, tehetsz ellene Facebook-oldalon.
Minap utazom a villamoson, látom a szembeszéken egy kicsi gyerek nézeget az ablakon. Mellette utazik a nagymama. Kicsi gyerek előredől a lehúzott ablaknál, és nagymama figyelmezteti: „Ne hajolj ki Tomika, mert rád szól a vezető bácsi”. Ebben az epizódban benne foglaltatik az egész mondanivalóm. Kell-e magyarázzam, hogy a kicsi gyereknek épp megtanítottuk, nem a személyes biztonsága, hanem a hatalomtól való aggódás miatt szükséges az ablakon belül maradnia.
Megreformálná az amerikai oktatási rendszert Amy Chua, a drasztikus nevelési módszereiről híressé vált jogprofesszor, aki az ázsiai és az észak-amerikai pedagógiai alapelveket ötvözné - szerinte csak így lehet elérni, hogy az egyesült államokbeli diákok jobb eredményt érjenek el a nemzetközi felméréseken.
Egyre népszerűbb Amy Chua sajátos nevelési módszere Kínában: a Yale jogászprofesszora A tigrisanya csatadala című, komoly vitákat kiváltó memoárjában írta le, milyen szigorú szabályok szerint nevelte fel két lányát.
Megtiltják az internet használatát, elveszik a laptopot, kikapcsolják a tévét - a legtöbb amerikai szülő így bünteti meg gyerekeit a rossz jegyek, a siralmas eredményeket tartalmazó bizonyítvány vagy éppen a rendetlenség miatt.
Hiába cáfolta annak létezését korábban az intézmény, megtalálta a rendőrség azt a szobát február 10-én, ahová a kecskeméti Juhar utcai speciális iskolában a sajátos nevelési igényű gyerekeket zárták - írja a Népszabadság. A pedagógusok állítják: a zárt szoba nem ártott a gyerekeknek, viselkedésüket ugyanis kamerán keresztül figyelték.