Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Alap-, valamint osztatlan szakokon legalább 280, felsőoktatási szakképzéseken pedig legalább 240 pontot kell elérnetek a sikeres felvételihez. Az azonban nem mindegy, hogy mit számoltok ebbe bele.
Hogy lehet, hogy gazdálkodási és menedzsment szakon akár 22 pont különbség is lehet két egyetem végleges ponthatára között? Mennyiben változhatnak az előzetes ponthatárok június 22-én? Mutatjuk a legfontosabb pontszámítási statisztikákat.
Érettségi eredmények vagy felvételi vizsgák - most újra lehet számolgatni. A felvételi pontjaitokat többféleképpen kiszámolhatjátok majd, de vajon melyik módszer a legjobb, és ki dönti el, hogy milyen rendszerben kapjátok meg a végleges pontszámaitokat?
A tavaszi ügyintézési időszakban még mindig van időtök pótolni a hiányzó dokumentumokat és a többletpontokhoz szükséges papírokat. De mikor derülnek ki a ponthatárok?
Olyan szakot is megjelöltetek, ahol van előzetes ponthatár? Úgy számoljátok, hogy simán megugrottátok a limitet? Fontos tudnotok, hogy még ezeken is változtathatnak.
2020-ban több szakon is komolyan csökkentek az előzetes ponthatárok, és a felvételizők nagy örömére idén sem változtak sokban. Mutatjuk, kiknek kell megugrani ezeket a ponthatárokat.
Ha a felsőoktatásban szeretnétek tovább tanulni szeptembertől, elengedhetetlen, hogy mindenből le legyenek zárva a középiskolai jegyeitek, illetve legyen érettségi bizonyítványotok. De ez még nem minden. Most összeszedtük, idén mit kell teljesítenetek ahhoz, hogy bekerülhessetek a kiszemelt szakra.
A napokban mindenki megtudja az érettségi eredményét - indulhat a számolgatás. Összeszedtük a legfontosabb szabályokat, amit tudni kell a felvételiről, lesz szó a minimumponthatárokról, az előzetes ponthatárokról és az érettségi pontszámításról is.
Mikor nem indul el egy felvételin meghirdetett szak? Az érettségik után a legtöbben biztosan belevetitek magatokat a pontszámolásba és a felvételi ügyintézésbe. Összeszedtük a legfontosabb szabályokat.
A 2021-es felvételin is fontos szabály, hogy az alap- és osztatlan képzésekre 280 pont alatt nem lehet bekerülni. De mit tehettek, ha nincs ennyi pontotok, mégis szeretnétek szeptembertől egyetemen vagy főiskolán kezdeni?
Nemcsak az alap- és osztatlan képzésekre, valamint a felsőoktatási szakképzésekre jelentkezőknek kell számolniuk minimumponthatárral, hanem a mesterszakokra felvételizőknek is. Mutatjuk, hány pont alatt nem kerülhettek be egyetlen államilag támogatott és önköltséges képzésre sem.
Az érettségik után a legtöbben biztosan belevetitek magatokat a pontszámolásba és a felvételi ügyintézésbe. De mikor nem indul el egy felvételin meghirdetett szak? Mutatjuk a választ.
A jelentkezések feldolgozása megkezdődött, és hamarosan újabb dolga lesz a jelentkezőknek, ugyanis kezdődik a tavaszi ügyintézési időszak. Azokat a ponthatárokat azonban nem szabad elfelejteni, amiket már jóval a végleges ponthatárhúzás előtt ismerünk. Kikre vonatkoznak a minimumpontszámok és kiknek kell előzetesen meghatározott ponthatárokkal számolnia?
A 2021-es felsőoktatási felvételin is marad 280-as minimumponthatár. De vajon ez tényleg azt jelenti, hogy 280 ponttal be lehet kerülni az egyetemekre?
Tavaly csökkentek az előzetes ponthatárok és a felvételizők nagy szerencséjére idén sem változtak sokban, azonban a képzések összetétele egy kicsit megváltozott. Mutatjuk, kiknek kell megugrani ezeket a ponthatárokat.
Kikre vonatkoznak a minimumpontszámok és kiknek kell előzetesen meghatározott ponthatárokkal számolnia? A felvételiben idén is három nagyon fontos pontszámot kell megkülönböztetni egymástól, mutatjuk őket.
Megnéztük, változnak-e 2021-ben a felvételi minimumponthatárai. Hány pontot kell a felvételizőknek gyűjteni ahhoz, hogy bekerülhessenek a kiválasztott képzésre? Itt a válasz.
Mielőtt kiderülnek a végleges ponthatárok újra összeszedtük, legalább hány pontot kell szereznetek 2020-ban, ha be szeretnétek kerülni egyetemre. Mutatjuk a részleteket, milyen eredményeket lehet beszámítani ebbe a pontszámba.
Holnap véget ér a tavaszi ügyintézés, a sorrendmódosítás és a dokumentumpótlási időszak. A felvételi azonban nem csak ezen áll vagy bukik - összegyűjtöttünk négy olyan buktatót, amin az egész felvételi múlhat.