Eldőlt: a többség szerint nem volt nehéz a középszintű matek
Igaz, könnyűnek sem sokan vélték.
Igaz, könnyűnek sem sokan vélték.
Mire számítson az, aki bevállalta az emelt szintű matekérettségit?
Egy hónap van hátra a matekérettségiig, a Studium Generale pedig abban próbál segíteni az eduline olvasóinak, hogyan érdemes hajrázni a maradék időben.
Érettségire készültök, de matek nem tartozik a kedvenceitek közé? Próbáljátok ki a következő négy ingyenes appot.
Rejtőzködő matektehetségeket keres gimnazisták - konkrétan a kilencedik osztályába járó diákok - között a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Rényi Alfréd Matematikai Kutatóintézet Didaktikai Csoportja.
Akár egészen nagy műveleteket el tudsz végezni.
Augusztus óta mozgatja meg az emberek agyát ez a lovas matekpélda, sokan még mostanra sem gyűrték le.
Sokakat összezavart a közösségi médiában.
Bárkire nem pazarolják a biteket a texasi étteremben.
Számtalanszor átfut a tehetetlenségből fakadó gondolat a diákok fejében, hogy miért kell a fejünkbe vésni a másodfokú egyenlet megoldóképletét. A lényeg viszont nem a matematikai példák megoldásában rejlik.
Egyetlen vonallal kell kiegészíteni a képletet, hogy igaz legyen. Vajon sikerül?
Ez talán minden diák álma: van egy oldal, amely megoldja, sőt le is vezeti a matekpéldákat.
Vírusként terjed a neten az a videó, ahol egy matektanár rappel tanítja a diákoknak a mértékegységeket.
Egy találmány alapjaiban változtathatta volna meg a matematikaoktatást, a diákok rajonganak érte, a szakma elismeri, de a magyar közoktatásban még sincs jövője. Az iskolák államosítása és a tankönyvpiac maga alá temette a kezdeményezést.
Nem megy a Pitagorasz-tétel, akárhogy is görnyedsz előtte? Inkább vizuális típusnak tartod magad? Akkor ez talán segíteni fog.
Sokkal könnyebben átverhetőek és a döntéshozatalban is rosszabbak azok, akik nem szerezték meg az alapvető matematikai és tudományos készségeket – állítja egy új kutatás.
Újabb feladatot hoztunk nektek, mely órákra megállította az életet ma a szerkesztőségben. Nektek hány perc kell a megoldáshoz?
Egy spanyol grafikus, Cristóbal Vila készített egy videót, amiben bemutatja a matematikai törvényszerűségeket természeti példákon. Azt akarta ezzel szemléltetni, hogy minden mindennel összefügg és hogy milyen szabályok mutatkoznak meg az élővilágban is.