A magyar magániskolákban átlagosan másfél millió forint a tandíj, de a nemzetközikben akár ennek a dupláját is elkérhetik a szülőktől
Egy átlag családnak megfizethetetlenek, mégis évről évre egyre népszerűbbek a magániskolák.
Egy átlag családnak megfizethetetlenek, mégis évről évre egyre népszerűbbek a magániskolák.
Brit, amerikai, arab, francia, német, orosz. Számos külföldi rendszerű középiskola működik Magyarországon, ráadásul nem csupán Budapesten, de vidéken is.
A milliárdos új iskoláját a SpaceX egyik létesítményéhez közel nyitották meg Texasban.
Az elmúlt évtizedben a neves kulturális díjakra jelölt britek közel fele magántanuló volt.
Mutatjuk, mik a legjobb alapítványi vagy magániskolák 2023-ban.
Augusztus közepén Facebook-oldalán indított adománygyűjtő kampányt az alapítványi fenntartású Rákospalotai Meixner Általános Iskola, miután kiderült, hogy a sokszorosára emelkedő rezsiköltséget nem tudják kigazdálkodni. Néhány hét alatt sokaktól érkezett kisebb-nagyobb felajánlás, de a szülők és a gyerekek is összefogtak. Volt olyan osztály, ahol közösen adták össze az egyik diák – a költségek emelkedése miatt 80 ezer forintra nőtt – tandíját.
A nemzetközi középiskola a tervek szerint 2023-ban nyithat meg.
Egymás után nyílnak új alapítványi és magániskolák Budapest agglomerációjában, ahol szinte az összes település „kinőtte” meglévő, évtizedek óta működő iskoláit. Az elmúlt húsz évben rengeteg család költözött ki Gödre, Budaörsre, Solymárra, Budakalászra és Pest megye többi városába, így ma már nemcsak az állami általános iskolákban van tumultus, sok a jelentkező a magánintézményekben is. Még úgy is, hogy a szülői hozzájárulás havi összege 100-120 ezer forint körül mozog.
A BPS Stúdióban, az alapítók ígérete szerint, a diákok napi szintű alkotófolyamatokban végeznének valódi munkát.
Többszörös túljelentkezéssel, havi 100-200 ezer forint körüli tandíjjal és többkörös felvételivel kell számolniuk azoknak a szülőknek, akik az állami általános iskolák helyett valamelyik budapesti magániskolába szeretnék beíratni a gyerekeiket. Mégis egyre többen döntenek így – nem véletlen, hogy az elmúlt két-három évben több ilyen intézmény kezdte meg működését Budapesten és környékén.
Egyházi, magán- és állami iskolák, gimnáziumok és technikumok, tagozatos és általános tantervű intézmények, négy-, hat- és nyolcosztályos gimnáziumok, két tannyelvű és nemzetközi iskolák közül is válogathatnak a továbbtanulás előtt álló diákok. Melyik iskolatípus milyen képzést kínál, és milyenek a felvételi szabályai? Itt a cikksorozatunk második része.
Attól tartanak, hogy számos kisebb magániskola, ami nehéz helyzetben került egyenesen kiszorul majd a piacról – írja a The Guardian.
Alapítványi, magán-, egyházi és állami iskolák, két tannyelvű, nyelvi előkészítős és tagozatos osztályok, négy, öt és nyolc évfolyamos gimnáziumok, technikumok – számos lehetőség közül választhatnak a továbbtanulás előtt álló diákok. Melyik iskolatípus milyen képzést kínál, és milyenek a felvételi szabályai?
Szeptemberben nyitott meg a Debreceni Nemzetközi Iskola (ISD), de máris igazgatóváltásra kerül sor.
Mennyit kell fizetnie azoknak a szülőknek, akik nem a közoktatásban szeretnék taníttatni a gyereküket? Több lehetőség közül is lehet választani, a kifejezetten alternatív iskolák mellett egyre több teret hódítanak a nemzetközi magánintézmények is.
Cikksorozatunkban összegyűjtöttük, melyik középiskola kinek lehet jó választás.
Ismét egyre több szülői és tanári Facebook-csoportban terjed egy tavaly márciusi cikk, amelyet egy édesanya írt arról, milyen visszajelzéseket kapott ismerősöktől, amikor kiderült, hogy gyerekeinek alternatív iskolát keres.
Érdemes-e tagozatos vagy két tanítási nyelvű középiskolát választani? Mennyibe kerül egy tanév egy magángimnáziumban? Tényleg többszörös a túljelentkezés a nyolcosztályos gimnáziumokban? Gyakori kérdések a középiskola-típusokról. 3. rész: magán- és alapítványi iskolák.
November elején országszerte még mindig több mint 600 tanárt keresnek a Klebelsberg Központ által fenntartott és működtetett iskolákba a Közszolgálati Állásportálon található álláshirdetések alapján.
Nem csak az állami, hanem a magán- és alapítványi iskolákban is gondot okoz a pedagógushiány - írja a Pénzcentrum.