Ötéves középiskolát indít a Budapest School
A BPS Stúdióban, az alapítók ígérete szerint, a diákok napi szintű alkotófolyamatokban végeznének valódi munkát.
A BPS Stúdióban, az alapítók ígérete szerint, a diákok napi szintű alkotófolyamatokban végeznének valódi munkát.
Többszörös túljelentkezéssel, havi 100-200 ezer forint körüli tandíjjal és többkörös felvételivel kell számolniuk azoknak a szülőknek, akik az állami általános iskolák helyett valamelyik budapesti magániskolába szeretnék beíratni a gyerekeiket. Mégis egyre többen döntenek így – nem véletlen, hogy az elmúlt két-három évben több ilyen intézmény kezdte meg működését Budapesten és környékén.
Egyházi, magán- és állami iskolák, gimnáziumok és technikumok, tagozatos és általános tantervű intézmények, négy-, hat- és nyolcosztályos gimnáziumok, két tannyelvű és nemzetközi iskolák közül is válogathatnak a továbbtanulás előtt álló diákok. Melyik iskolatípus milyen képzést kínál, és milyenek a felvételi szabályai? Itt a cikksorozatunk második része.
Attól tartanak, hogy számos kisebb magániskola, ami nehéz helyzetben került egyenesen kiszorul majd a piacról – írja a The Guardian.
Alapítványi, magán-, egyházi és állami iskolák, két tannyelvű, nyelvi előkészítős és tagozatos osztályok, négy, öt és nyolc évfolyamos gimnáziumok, technikumok – számos lehetőség közül választhatnak a továbbtanulás előtt álló diákok. Melyik iskolatípus milyen képzést kínál, és milyenek a felvételi szabályai?
Szeptemberben nyitott meg a Debreceni Nemzetközi Iskola (ISD), de máris igazgatóváltásra kerül sor.
Mennyit kell fizetnie azoknak a szülőknek, akik nem a közoktatásban szeretnék taníttatni a gyereküket? Több lehetőség közül is lehet választani, a kifejezetten alternatív iskolák mellett egyre több teret hódítanak a nemzetközi magánintézmények is.
Cikksorozatunkban összegyűjtöttük, melyik középiskola kinek lehet jó választás.
Ismét egyre több szülői és tanári Facebook-csoportban terjed egy tavaly márciusi cikk, amelyet egy édesanya írt arról, milyen visszajelzéseket kapott ismerősöktől, amikor kiderült, hogy gyerekeinek alternatív iskolát keres.
Érdemes-e tagozatos vagy két tanítási nyelvű középiskolát választani? Mennyibe kerül egy tanév egy magángimnáziumban? Tényleg többszörös a túljelentkezés a nyolcosztályos gimnáziumokban? Gyakori kérdések a középiskola-típusokról. 3. rész: magán- és alapítványi iskolák.
November elején országszerte még mindig több mint 600 tanárt keresnek a Klebelsberg Központ által fenntartott és működtetett iskolákba a Közszolgálati Állásportálon található álláshirdetések alapján.
Nem csak az állami, hanem a magán- és alapítványi iskolákban is gondot okoz a pedagógushiány - írja a Pénzcentrum.
Elképesztő változtatások jöhetnek: elfogadták a milliárdos Betsy DeVos jelölését az amerikai képviselők.
Az új kerettanterv szerint nem térhetnek el a Waldorf és más alternatív iskolák a központilag meghatározottól, csak akkor, ha "pluszszolgáltatást" nyújtanak. Ezzel értelmüket veszítenék az alternatív iskolák, de a magán szakképző iskolák is a végüket járják.
Attól tartanak a szakképző magániskolák, hogy a következő tanévre sokaknak az épületüket és a felszerelésüket is az államnak kellene ingyen beszolgáltatni. Varga Mihály, a szakképzésért felelős NGM minisztere erre nem adott egyértelmű választ, de jelzés értékűen üzent az iskoláknak.
Pontot tett a számháború végére Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter, az egész oktatási ágazat nem 100, nem 130 vagy 143, hanem 270 milliárddal kap többet jövőre. Az elmúlt évek alultervezettségének mehet elébe a kormány a vártnál nagyobb bővítéssel, de jövőre még marad a Klik intézménye is.
2015-ben indult meg nagyobb sebességgel a szakiskolai képzésben a magániskolák kiszorítása. Könnyen lehet, hogy a következő tanévre sokaknak az épületüket és a felszerelésüket is az államnak kellene ingyen beszolgáltatni.
Ujjlenyomat-olvasóval és vénaszkennerrel ellenőrzik a diákokat egy brit lányiskolában. A költséges fegyelmezés nem rázza meg az iskolát, hiszen 34 ezer font egy tanév, de a szülők nem biztos, hogy ezért fizetnek.
Szigorodhat a magán- és alapítványi iskolák szabályozása, ugyanis az elmúlt időszakban több szabálytalanságra is bukkantak az ellenőrzések során - mondta Czunyiné Bertalan Judit.
Érdekes eredményre jutott egy brit felmérés. Eszerint az állami fenntartású iskolák diákjai jobban teljesítenek az egyetemen, mint azok, akik ugyanolyan eredménnyel, de magániskolában végeztek. Azt is tudják már, mi ennek az oka.