Kormányinfó: 50 százalékkal nő a gyerekek utáni szja-kedvezmény, bővítik a kollégiumi férőhelyeket
Országos lakásprogramot is terveznek.
Országos lakásprogramot is terveznek.
17 lakás kedvezményes bérlésével támogatják a pedagógus életpálya népszerűsítését.
Az egyetemi felvételit követően az egyik legfontosabb és vélhetően legnagyobb kihívás a megfelelő lakhatás megtalálása. Összeszedtünk mindent, amit érdemes tudnotok a lakásárakról, a kollégiumi jelentkezésről és arról, milyen megoldások vannak, ha ezek közül egyik sem jön össze.
Az egyetem elkezdése rengeteg kiadással járhat, pláne, ha tandíjat vagy albérletet is kell fizetnetek. Sok hallgató pedig a tanulmányai mellett nem tud állandó munkát vállalni. Ilyen esetben opció lehet a diákhitel. Összegyűjtöttük, mit kell tudnotok, ha hitelt szeretnétek felvenni.
Az egyetemre készülők már túl vannak a nehezén, július 24-én kihirdették a ponthatárokat és kiderült, kik kezdhetik a felsőoktatási tanulmányaikat az őszi időszakban. A félévkezdés előtt azonban még van egy nagy kérdés azok számára, akik nem a lakóhelyük közelében fognak egyetemre járni: milyen lakhatási lehetőségeik vannak az egyetemistáknak?
2024-ben is folytatódik az egyetemisták számára létrehozott lakhatási program.
Bár Budapesten is az egekben vannak a lakásárak, közel sem itt kerül a legtöbbe saját lakást vásárolni. Mutatjuk, milyenek az árak más európai városokban.
A dél-dunántúli, valamint az észak- és dél-alföldi régióban nagyobb drágulás volt tapasztalható, mint a fővárosban.
Vége a félévnek, de nem akartok hazaköltözni a nyárra? A legtöbb egyetem a szünetben is biztosít lakhatást a hallgatók számára. Mutatjuk, milyen árakkal kell számolnotok, ha a nyári kollégiumot választjátok.
Mivel az egyetemek közelében nincsenek megfizethető áron elérhető szállások, a nemzetközi hallgatók a távolabbi városokban keresnek lakhatást. Hogy megspórolják az utazással járó időt és költséget, gyakran az egyetemek állandóan nyitva tartó helyiségeikben töltik az éjszakát.
Egy újonnan induló programmal a kormány a pályakezdő fiatalok munkába állását és lakhatását szeretné elősegíteni.
Az átlagos jövedelemhez viszonyítva Magyarország fővárosában a legdrágábbak az albérletek.
A 20 legjobb európai város között sem szerepel Budapest.
Az országos átlagos bérleti díjak 0,4 százalékkal, Budapesten 0,9 százalékkal emelkedtek októberben a szeptemberihez képest.
Az idei őszi félévre rekordszámú felvételiző – összesen 126 449 fő - jelentkezett a hazai felsőoktatásba, akik közül végül 94 785-en sikeresen be is kerültek valamilyen képzésre. A tavalyi évhez képest ez a létszám több mint húszezerrel nagyobb. Állami ösztöndíjjal támogatott képzésre 74 484 fő jutott be, míg önköltségesre 20 301 jelentkező.
A ponthatárok kihirdetése után beindult az első szezon, a következő hullám pedig azután várható, hogy kiderül, ki kap kollégiumi férőhelyet és ki nem.
Megfizethető lakást találni egyre nehezebb: a lakbérek országosan 15 százalékkal nőttek tavalyhoz képest.
A januári béremelés miatt nem csak Budapesten, országos szinten emelkedtek a bérleti díjak.
Február 15-ig minden leendő egyetemista beadta a jelentkezését: a tanulással járó kiadások magasak, a lakhatás az egyik legégetőbb kérdés. Ki kerülhet be kollégiumba, és mennyit kell fizetni? Emelkedhetnek az árak az energiaválság miatt?
A decemberi visszaesés után, januárban a megemelkedett kereslet felhajtotta az árakat - mutatjuk a fővárosi kerületárakat és a vidéki városok átlagos bérleti díjait is.