Szeptember 14-ig zárva lesz egy hajdúböszörményi óvoda a koronavírus miatt
Az intézmény egyik óvodapedagógusa igazolt koronavírusos beteg lett.
Az intézmény egyik óvodapedagógusa igazolt koronavírusos beteg lett.
Bár korábban már körbekérdeztük az egyetemeket azzal kapcsolatban, hogy milyen formában tervezik indítani a tanévet, a napokban olvasható járványügyi statisztikákat figyelembe véve újra felmerült bennünk a kérdés: vajon mindenhol lesz személyes oktatás? Most ismét felkerestük a felsőoktatási intézményeket. Eddig a lentiekben olvasható válaszokat kaptuk, de amint újabb válasz érkezik, cikkünket frissítjük.
A tüntetések ellenére a tervek szerint indulhat a félév a Színház- és Filmművészeti Egyetemen, Vidnyánszky hajlandó lenne tárgyalni a diákokkal. Újabb egyetemeken találtak koronavírus-fertőzötteket és van olyan iskola, ahol visszavonásig digitális tanrendre álltak át. Mindemellett kilenc egyetem is bekerült a Times Higher Education (THE) 2021-es rangsorába. Összeszedtük a nap legfontosabb híreit.
Szerdán megkezdődött a 100 ezer iskolai dolgozó és tanár tanévkezdés előtti koronavírus-tesztelése Madridban, amelyet azonban fel is kellett függeszteni, miután kilométeres sor és órákig tartó várakozás alakult ki az egyik kijelölt helyszínen.
10 napig, tesztelés nélkül kell otthon ülniük a diákoknak, ha kiderül, hogy valaki koronavírusos volt az osztályukban. Ez járványügyi protokollból következő orvosi döntés, a probléma azonban az, hogy így hamar kiürülhetnek az iskolák.
A rendkívüli szünet után digitális oktatás jön - jelentették be a Mohácsi Kisfaludy Károly Gimnáziumban.
A Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) két karán néhány hallgatónál kimutatták a koronavírus-fertőzést - derül ki abból a levélből, amit az intézmény szerdán este küldött ki a diákoknak.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetemen is megjelent a koronavírus. A hírek szerint több hallgató is produkál tüneteket, mégsem teszteli le őket senki.
Ma sem telt eseménytelenül a nap oktatási szempontból. A Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói továbbra is az intézmény előtt demonstrálnak, újabb koronavírus-gyanús esetek miatt zártak be óvodák és iskolák, illetve kiderült hány suliban vannak iskolaőrök. Összeszedtük, mit érdemes tudni szeptember 2-án.
Az általános iskolákban nem teszik kötelezővé a szájmaszk viselését Olaszországban, azonban a felsőbb évfolyamokba járó diákoknak és a tanároknak azonban viselniük kell.
Az oktatáskutató szerint akkora a pedagógushiány, hogy bármilyen szakos tanárt keresnek bármilyen óra megtartására.
Az egyetem hallgatói között azonban ennél jóval nagyobb számok keringenek. A járványügyi vizsgálat, az adatgyűjtés és a kontaktkutatás jelenleg is folyik.
Görögországban egy héttel, szeptember 7-ről 14-re halasztották az iskolakezdést. Níki Keraméosz görög oktatási és vallásügyi miniszter keddi indoklása szerint így akarják csökkenteni a nyaralásból nemrég hazaérkezők általi koronavírus-fertőzés esélyét.
Becsengettek a 2020/2021-es tanév első napján, a tanévkezdés azonban sok izgalommal és felkészüléssel járt. Az első iskolai nap a hagyományos oktatásban pedig nem volt eseménytelen - több iskolát már most bezártak a fertőzések miatt. Összeszedtük, amit szeptember 1-jén érdemes tudni.
Magyarországon sem minden iskolában indult hagyományosan a tanév, olyan suli is van, ahol a fertőzések miatt csak egy hét múlva indulhat el a tanítás. De mi a helyzet külföldön? Megnéztük, hogyan indul (vagy éppen nem indul) a tanév más országokban.
Az Európai Szülők Magyarországi Egyesülete csatlakozott ahhoz a kezdeményezéshez, ami nem támogatja a túlzott szabályozást, más országok adataira hivatkoznak, és abban reménykednek, hogy az „új normális” tényleg normális lesz.
A Szegedi Tudományegyetemnek (SZTE) többek között ezzel az intézkedéssel is az a célja, hogy csökkentse a járványügyi kockázatot, és megóvja a kollégiumba költöző hallgatók egészségét.
A diák múlt héten vett részt egy közös táborozáson, ezután derült ki róla, hogy fertőzött. Az információk szerint ma nem is ment iskolába, a kontaktokat küldték haza.
Már az előző félév is nagy kihívás volt mindenkinek, szülőknek, tanároknak, diákoknak. Az őszi félévben is fel kell készülni arra, hogy bármi megtörténhet, hiába indul el hagyományosa módon az oktatás.