Elballagott Greta Thunberg, utoljára vett részt iskolasztrájkon
Ez viszont nem azt jelenti, hogy nem folytatja a klímaváltozás elleni harcot.
Ez viszont nem azt jelenti, hogy nem folytatja a klímaváltozás elleni harcot.
Globális tüntetési hullám kezdődött Új-Zélandon több ezer diák részvételével pénteken, a résztvevők hatékonyabb fellépést követelnek az éghajlatváltozás ellen.
Globális felmérést készített az angliai Bath-i Egyetem és öt másik felsőoktatási intézmény. Az eredmények nem túl bíztatóak.
Online zajlik majd az ötödik globális klímasztrájk.
A 17 éves Joe Brindle szerint az Oxfordban és Cambridge-ben diplomázottak hozzák a legnagyobb pusztulást a bolygóra. Ezért a Teach the Future nonprofit szervezet felszólítja az Egyesült Királyság parlamentjét, hogy építsék be a környezettudatosságot az oktatásba.
Nem csak aktív résztvevői, sok esetben fő szervezői is voltak középiskolások, egyetemisták a 2019-es évben tartott klímasztrájkoknak. Mutatjuk, hogyan tüntettek a diákok és hogy hogyan történt ez az egész megmozdulás, eseménysorozat a világban.
Greta Thunberg 16 éves svéd klímaaktivistát választotta szerdán 2019 Év Emberének a Time. Az amerikai magazin döntését Thunberg tavaly óta kifejtett kampányával indokolta. A diák 2018 augusztusában kezdett sztrájkot a svéd parlament lépcsőjén az éghajlatváltozás elleni fellépést követelve.
A klímavészhelyzet az év szava az Oxford Angol Szótár szerkesztői szerint. A kifejezés több, ugyancsak az éghajlatváltozással kapcsolatos szót - klímaválság, klímaszorongás, repülési szégyen - előzött meg, használatának gyakorisága 12 hónap alatt megszázszorozódott.
November 29-én tartják a IV. Globális klímasztrájkot, Budapesten is sokan - zömében diákok - fognak tüntetni, hogy felhívják a figyelmet a klímaválság elleni fellépés fontosságára. Nem csoda, hogy a klímasztrájk lett az év szava a brit Collins szótár szerint is.
A brit Collins szótár szerint az év szavát 2019-ben százszor többször használták, mint a korábbi években.