Hiller: hamis legenda, hogy diplomás túlképzés van
Hiba a diplomás túlképzésre hivatkozva csökkenteni az állami finanszírozású felsőoktatási helyek számát - mondta...
Hiba a diplomás túlképzésre hivatkozva csökkenteni az állami finanszírozású felsőoktatási helyek számát - mondta...
Az oktatási államtitkárság nem biztos, hogy jól mérte fel a magyar valóságot a felsőoktatási keretszámok...
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) felszólítja a Nemzeti Erőforrás Minisztérium illetékeseit, hogy...
Pár nap késéssel ugyan, de nyilvánosságra hozta az oktatási államtitkárság a 2012-es mesterképzéses keretszámokat is. Itt találjátok a táblázatot arról, hány állami ösztöndíjas hallgatót vehetnek fel az egyetemek, főiskolák MA- és MSc-szakokra.
A gazdaságtudományi alapszakokra 75, a mesterszakokra 620 állami ösztöndíjas hallgatót vehet fel 2012-ben a Budapesti...
Az elmúlt napokban képzési területekre lebontva ismerhettétek meg a szakok 2012-es költségtérítésének alsó és felső...
Tizedannyi eséllyel indulnak el a választott pálya felé a hallgatók, mint tavaly felvételiző sorstársaik, mivel a -...
Akár 1,9 millió forintba is kerülhet egy-egy tanév a művészeti szakokon szeptembertől - nyilvánosságra hozta az oktatási államtitkárság az önköltséges képzések "áráról" szóló dokumentumot. A pontos összegeket az egyetemek, főiskolák határozzák meg január végéig.
A fizetős orvosi és fogorvosi képzés 1,9-2,7 millióba, a gyógyszerészeti pedig 1,5-1,6 millió forintba kerül szeptembertől - derül ki az oktatási államtitkárság által összeállított táblázatból. A pontos összegeket az egyetemek és főiskolák határozzák meg január végéig.
Több mint kétmillió forintos éves plusz kiadásra kell számítaniuk azoknak a hallgatóknak, akiket idén csak fizetős állatorvosi szakra vesznek fel - ez a legdrágább agrárképzés. Összegyűjtöttük, mennyit kérhetnek az egyetemek és főiskolák az önköltséges formában tanulóktól, a pontos összegeket a felsőoktatási intézmények határozzák meg január végéig.
Nyilvánosságra hozta a 2012-es keretszámokat az oktatási államtitkárság: a legrosszabbul a gazdasági és jogi képzéseket indító egyetemek és főiskolák jártak. Ezekre a képzésekre szinte lehetetlen lesz bekerülni.
Ahogy arról korábban beszámoltunk, csupán harmincezer diákot vehetnek fel a felsőoktatási intézmények ingyenes...