Új ösztöndíjprogramot indítanak azoknak, akik a világ legjobb egyetemein tanulnának
Új ösztöndíjprogram létrehozásáról döntött csütörtökön a Nemzeti Versenyképességi Tanács.
Új ösztöndíjprogram létrehozásáról döntött csütörtökön a Nemzeti Versenyképességi Tanács.
Fontos bírósági ítéletről számolt be az egyik pedagógus szakszervezet, egy 18 éves magyar diák nyerte az egyik legrangosabb oxfordi esszéversenyt, megjelent a HVG középiskolai rangsora - ezek voltak a hét legfontosabb oktatási hírei.
Külföldi egyetemen tanulnátok tovább? Erre az ösztöndíjra is pályázhattok - igaz, viszonylag kevés diák kaphatja meg a támogatást, a feltételek pedig szigorúak.
Az egyik budapesti gimnáziumban a májusban érettségizettek közül minden második diák szeptemberben már valamelyik külföldi egyetemen kezdett, de a HVG most megjelent középiskolai rangsorának élén álló három budapesti gimnáziumban – az Eötvösben, a Fazekasban és a Radnótiban – is magas a külföldre készülők aránya. A végzősök ráadásul nem a „futottak még” kategóriából választanak, hanem a legnevesebb brit, francia, amerikai vagy éppen holland egyetemekre felvételiznek. Az idei tudományos diákolimpiák magyar érmesei közül ma már többen cambridge-i hallgatók.
Hamarosan lezárul a Campus Mundi ösztöndíjprogram, de még lehet pályázni.
Ha külföldi egyetemen, angolul szeretnétek tanulni, általában nemzetközi nyelvvizsgával kell igazolnotok a nyelvtudásotokat. Bár a jelentkezési határidő mér arrébb van, ennek a követelménynek már most érdemes utánanézni.
Tízből mindössze egy egyetemista járt már külföldi tanulmányúton vagy szakmai gyakorlaton, de a legtöbb hallgatót nem is vonzza a külföldi tanulás. A pénz (pontosabban annak hiánya) a legnagyobb visszatartó erő.
Ha külföldön tanulnátok középiskolásként, és az úti cél az Egyesült Államok, akkor ezt az ösztöndíjat mindenképp nézzétek meg.
Elindultak az idei ösztöndíjszezon: mutatjuk, milyen támogatásokra pályázhattok, ha Németországban tanulnátok.
Továbbra sem mennek külföldre a magyar egyetemisták, még egy félévre sem. De vajon mennyire jelent vajon akadályt a nyelvtudás hiánya vagy a pénzügyi teher egy Erasmus félévhez?
A Brexit nemcsak az Európai Unióból, hanem az Erasmus-programból való kilépést is jelentette a szigetországnak.
Ha sikerül elnyernetek a Campus Mundi-ösztöndíjat, akár 350 ezer forintot is kaphattok havonta, amiből finanszírozhatjátok a külföldi utat.
Szülei azt szerették volna, ha orvosnak tanul, de ő inkább a földrajzot szerette. Tizennégy évesen nem hitte, hogy bekerülhet az ország egyik legjobb gimnáziumába, tavaly mégis ott érettségizett, roma ösztöndíjasként két évig tanult az egyik legnevesebb tehetséggondozó intézetben, szeptember óta pedig a skóciai St. Andrews egyetem hallgatója. Pedig a 20 éves Csóka Milán azt mondja, sosem volt zseni, inkább csak szorgalmas. De az nagyon.
Ugyanis már az online teljesített kurzusokért és az így megszerzett kreditekért is jár ösztöndíj a legtöbb nemzetközi programban.
58 százalékkal esett vissza a brit egyetemekre jelentkező magyar diákok száma – közölte a külföldi továbbtanulásra felkészítő kurzusokat is indító Engame Akadémia az Eduline-nal. A csökkenés oka, hogy a Brexit miatt az Európai Unióból érkező elsőévesek szeptembertől nem vehetik fel a brit diákhitelt, és elveszítik a tandíjkedvezményt is. Az Egyesült Királyság ráadásul az Erasmus-programból is kilép.
Új EU-s cserediákprogram létrehozásáért indítottak kampányt hallgatói szervezetek, amelyek néhány héten belül petíciót nyújtanak be az Európai Parlamentnek – tudta meg az Eduline. A Save EU Students akciót elindító egyetemisták szerint több tízezren járnak rosszul azzal, hogy a jövőben Erasmus-ösztöndíjjal sem lehet majd tanulni az Egyesült Királyságban, a Brexit miatt duplájára emelkedő tandíjakat pedig csak a leggazdagabbak tudják kifizetni.
Az utóbbi hetekben komoly figyelem fordult az Erasmus felé, ugyanis az egyik legnagyobb részvevő elhagyja a programot. Az Egyesült Királyság kilépése a magyar diákok utazásait is befolyásolja - mutatjuk, hogyan.
Az elmúlt években töretlenül növekedett azoknak a magyar diákoknak a száma, akik érettségi után Angliában képzelték el az egyetemi éveiket, a Brexit-megállapodás azonban nagy változásokat hozhat a külföldi tanulásban.
Drasztikusan visszaeshet a brit egyetemekre felvételiző magyar diákok száma a következő években a Brexit miatt. Szakemberek arra számítanak, hogy a külföldi továbbtanulást tervezők közül sokan inkább Hollandia vagy Dánia felé veszik majd az irányt.
Bár az egyetemek egyre több országban online oktatásra tértek át, a külföldön tanuló magyar diákok egy része továbbra is külföldön tartózkodik. Mutatjuk, mit kell tudnotok, ha külföldön vagytok.