Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Hol a legbarátságosabbak az emberek, és hol a leggyorsabb a letöltési sebesség? Hova érkezik a legtöbb külföldi, és mely európai országban várják leginkább a karácsonyt? Kilenc égető kérdésre adnak választ a statisztikák.
Különleges ösztöndíjlehetőséget találtunk a Magyar Ösztöndíj Bizottság oldalán: egyhetes, New York-i nyári iskolán vehettek részt, ha ügyesen pályáztok.
Szívesen tanulnátok külföldön, vagy legalább pár hetet valamelyik külföldi egyetem campusán töltenétek? Ma olyan ösztöndíjakat ajánlunk nektek, amelyekkel megvalósíthatjátok terveiteket.
Az Alberta Egyetem kutatási tervvel rendelkező PhD-hallgatóknak hirdetett ösztöndíjat a következő tanévre. Bölcsészet-, társadalomtudományi és művészeti területekről pályázhattok.
Fontos határidők jönnek januárban: akár a középiskolai, akár az egyetemi-főiskolai felvételire vagy külföldi tanulásra készültök, érdemes észben tartani a következő dátumokat.
Korábban cikksorozatban néztük meg, milyen a felsőoktatási rendszer az európai országokban. Íme, erre számíthattok, ha külföldi terveztek tovább tanulni.
Nőtt Magyarország népszerűsége az elmúlt három évben a külföldi cserediákok körében - közölte a nemzetközi diákcsereprogramok szervezésével foglalkozó nonprofit szervezet, a Magyarországon 1990 óta működő American Field Service (AFS).
Tudtátok, hogy az angol városokban szinte lehetetlen éjfél után bulizni? Vagy hogy a portugál éttermekben nem illik só- és borstartót kérni? És hogy a svéd kávészünetet fikának hívják? Összegyűjtöttünk húsz érdekes tényt a legnépszerűbb Erasmus-célpontokról és persze magáról az ösztöndíjról.
Az Erasmus oktatási-képzési csereprogramon külföldi tapasztalatokat szerzett friss diplomások jóval előnyösebb helyzetből indulnak a munkaerőpiacon - állapította meg hétfőn közzétett átfogó hatástanulmányában az Európai Bizottság.
Azon gondolkoztok, hogy az érettségi után külföldi egyetemen, főiskolán folytatjátok? Megnéztük, mi a jelentkezési határidő a különböző országokban és intézményekben, ha 2015 őszén szeretnétek elkezdeni a tanulmányaitokat.
Gyorsan emelkedik a csehországi egyetemeken tanuló külföldiek, különösen az orosz állampolgárok száma. Tíz év alatt az orosz diákok száma megtízszereződött.
Rekordévet zárt az Erasmus a tavalyi tanévben, az ösztöndíjprogrammal 4400 magyar hallgató folytatott külföldön tanulmányokat, és 4300 külföldi hallgató érkezett Magyarországra tanulni - írta a Magyar Nemzet.