Izgalmas irodalmi teszt: emlékeztek még a kötelező olvasmányokra?
Emlékeztetek még a kötelező olvasmányokra? Most tesztelhetitek a tudásotokat ezzel a kvízzel.
Emlékeztetek még a kötelező olvasmányokra? Most tesztelhetitek a tudásotokat ezzel a kvízzel.
Közeledik a tanévkezdés, ezért beszereznétek a kötelező olvasmányokat? Ezt pénztárcabarát módon is megtehetitek.
Mennyire emlékeztek a középiskolai kötelező olvasmányaitokra? Most tesztelhetitek magatokat ezzel a kvízzel.
Hogy hívják a földrajztanárt? Mikor jelenik meg a történetben Erzsi, a szobalány? Emlékeztek még Karinthy Frigyes szövegére? Lássuk, megoldjátok-e a következő kvízt.
Ha nem mondanátok le arról, hogy hagyományos - papír - könyvet olvassatok, akkor mutatunk néhány alternatív megoldást arra, hogyan szerezhetitek meg a nyári olvasmányaitokat jóval olcsóbban a bolti árnál.
A következő kvízben szereplő versekkel biztosan találkoztatok már az irodalomórákon. Lássuk, kitaláljátok-e a pontos vers címét.
Belekezdenétek a kötelezők olvasásába, de a helyi könyvtár már bezárt a nyári szünetre? Szuper oldalakat és appot ajánlunk, amelyeken jó eséllyel megtaláljátok ezeket a műveket, de ha a nyaraláshoz kerestek egy jó regényt, akkor is találtok kedvetekre valót.
Emlékeztek még az egyik klasszikus olvasmányra, A Pál utcai fiúkra? Ma már népszerű színdarab és applikáció is készült hozzá. A következő kvízben felidézhetitek az emlékeiteket.
Elolvastátok az összes kötelező olvasmányt? Teszteljétek tudásotokat a következő irodalmi kvízzel. Melyik szereplőről van szó alábbi regényekben?
Ezen a napon, 1878. január 12-én született Molnár Ferenc. Ennek alkalmából hoztunk nektek egy kvízt A Pál utcai fiúk történetéről. Emlékeztek még?
Ha nincs kötelező biciklizés, kötelező sörözés, akkor miért gondoljuk, hogy egy egész osztálynak, sőt országszerte egy egész korcsoportnak pontosan ugyanazt kell olvasnia? Ezt a kérdést tette fel a HVG-nek adott interjúban Steklács János, az ELTE tanszékvezetője.
Egyre kevesebbet olvasnak a magyar diákok tanítási időn kívül – derül ki a Köznevelési Elemzési Jelentések legújabb számából.
Az eredeti bemutató után fél évszázaddal ismét mozivásznon lesz látható Várkonyi Zoltán klasszikusa, a felújított Egri csillagok, amelyet vasárnaptól országszerte vetítenek.
Ha megkérdezik a magyarokat kedvenc írójukról, a válasz évtizedek óta ugyanaz: Jókai Mór.
Mit gondolnak az Eduline olvasói a kötelező olvasmányok listájának szűkítéséről, a "Harry Potter vagy Egri csillagok" kérdésről?
Kompromisszumra kellene törekedni: nagyon fontos, hogy bizonyos klasszikus magyar művek ne kerüljenek ki a kánonból, de be kellene engedni az iskolába a kortárs könyveket és a kortárs írókat is – mondta a kötelező olvasmányokról Dóka Péter író, a Móra Könyvkiadó irodalmi szerkesztője.
Tényleg érdemes lenne kihúzni a kötelező olvasmányok listájáról a Jókai-műveket, a legismertebb Móricz-regényt vagy éppen a Bánk bánt? Van helye a magyarórán a populáris irodalomnak, például az Alkonyat-trilógiának vagy Az éhezők viadalának? Biztosan igaz, hogy a kortárs műveket könnyebben értelmezni tudják a tizenévesek, mint a 19. század irodalmát? És mihez kezdhet egy magyartanár, ha az osztály több mint fele nem olvassa el A kőszívű ember fiait?
Kilenc éve jelent meg a 303 magyar regény, amit el kell olvasnod, mielőtt meghalsz című könyv - a 303 regény közül több tucatot a Magyar Elektronikus Könyvtár oldalán is megtaláltok.
Ha összegyűjtenétek a kötelező olvasmányokat, adunk nektek néhány jó tippet. Ha nincs meg otthon, vagy nem akartok könyvtárba menni, könnyedén beszerezhetitek őket teljesen ingyen, akár otthonról is. Lássuk milyen lehetőségek közül válogathattok.
"Arany (szándékos rosszindulatból?) elfelejtette megemlíteni, hogy kiskorúak ne babráljanak malomkővel, mert rájuk dőlhet! Cervantes pedig fütyül rá, hogy szellemileg kevésbé érettek esetleg kipróbálják a trükkjeit, és konyhakéssel böködik a ventillátort" - zseniális "kiáltványt" tett közzé a Facebookon Lackfi János. Vigyázat, irónia!