Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Tarlós István főpolgármester arra kérte a kerületek vezetőit, hogy fontolják meg, átadják-e iskoláikat a fővárosi önkormányzat üzemeltetésébe, mert Budapest nem képes tucatszám átvenni az intézményeket, ezért összevonásra kényszerülhet.
A kényszerhelyzet szüli a nyíregyházi iskolabezárásokat, miután jelentősen csökkent az állami normatív támogatás, továbbá eladósodott a fenntartó önkormányzat és kevesebb az iskoláskorú gyermek is - közölte Kovács Ferenc, a megyeszékhely Fidesz-KDNP-s polgármestere kedden sajtótájékoztatón.
A bosszúteóriát erősítheti meg a Janikovszky iskola bezárásával kapcsolatban az a hangfelvétel, melyen állítólag egy VII. kerületi fideszes képviselő beszél az iskolabezárás néhány részletéről - írja az index.hu.
Négy budapesti általános iskolát szüntetnek meg a kerületi önkormányzatok a következő néhány hónapban. Van, ahol túl kevés a diák, máshol jól működő iskolákat is felszámolnak gazdasági okokra hivatkozva.
Az LMP az önkormányzatoktól azt kéri, függesszék fel az iskolabezárási, -összevonási, -átszervezési, -átadási döntéseket és ezek végrehajtását, a kabinettől pedig azt, hogy hozzon létre közoktatási krízisalapot, ezzel oldva az iskolabezárási kényszert, amíg ki nem dolgozza a hosszú távú megoldást.
A Magyar Hírlap szerint megszűnés fenyegeti a szentesi Petőfi Sándor Általános Iskolát; az intézmény fenntartását szívesen átvenné az evangélikus egyház.
Több mint ötszáz diák, tanár és szülő vonult a VII. kerületi önkormányzat elé hétfő délután, így tiltakoztak a Janikovszky Éva Általános Iskola és Gimnázium bezárása ellen. Az intézmény április 20-án, egy héttel a beiratkozási időszak után kapta meg az önkormányzat tervezetét, mely szerint a tanulókat szeptembertől a Baross Gábor Általános Iskolába helyeznék át.
Több napja elérhetetlen a bezárásra ítélt VII. kerületi Janikovszky Éva Általános Iskola és Gimnázium honlapja, amelyen korábban közzétették a szülők, diákok és tanárok hétfői demonstrációjára szóló meghívást - mondta az eduline-nak Lugosi András, a szülői szervezet elnökségi tagja.
A tiltakozások ellenére megszünteti az ősszel kezdődő, következő tanévre a helyi Toldi Lakótelepi Általános Iskolát és Gimnáziumot Kaposvár közgyűlése; az oktatást két másik intézménybe integrálják - erről a testület csütörtöki ülésén hoztak határozatot. A döntés ellen a szülők népszavazást kezdeményeznek.
Racionalizálja közoktatási rendszerét a győri önkormányzat - mondta a Magyar Rádió regionális adóján kedden elhangzott interjúban Somogyi Tivadar (Fidesz-KDNP) alpolgármester.
Szeptembertől megszűnhet az Eötvös Utcai Általános Iskola – az intézményben utoljára két évvel ezelőtt indult teljes létszámú első osztály, 2009-ben és 2010-ben már nem volt elég jelentkező. Az iskola sorsáról májusban dönt az önkormányzat.
A közoktatási intézményrendszer átalakításáról döntött a pécsi közgyűlés csütörtökön; hamarosan több száz gyermeknek kell iskolát váltani a baranyai megyeszékhelyen.
Két-két általános iskola és szintén két-két középfokú intézmény igazgatásának összevonását készíti elő Nagykanizsa önkormányzata, de nem terveznek iskolabezárást - közölte pénteki sajtótájékoztatóján a város alpolgármestere.
A tervek szerint április 20-án tárgyalja a kormány az új közoktatási törvény koncepcióját, az MTI birtokába került anyag szerint a tankötelezettség 16 éves korig tartana, az érettségi vizsgatárgyak száma öt lenne. A 110 oldalas dokumentum szerint több kérdésben a kormány fog dönteni: a Nemzetgazdasági Minisztérium(NGM) és a Nemzeti Erőforrás Minisztérium (Nefmi) ugyanis eltérő állásponton van, így a gazdasági tárca a pedagógusok óraszámát heti 28-ra növelné, ezt az arányú növelést a Nefmi azonban elveti. Nem ez az egyetlen meglepő pont a tervezetben.
Nemcsak kistelepülések, hanem egyre több nagyobb város adná át oktatási intézményeit, mert nem képesek önerőből fenntartani azokat - olvasható a szerdai Világgazdaságban.