Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) köznevelésért felelős államtitkára az operatív törzs csütörtöki sajtótájékoztatóján ismertette az iskolanyitással kapcsolatos részleteket.
A járványügyi szakemberek véleményei és a mindennapi tapasztalatok alapján úgy vélik, az óvodákban és az általános iskolákban sem indokolt a jelenléti oktatás.
Az eset után azonnali hatállyal visszavontak több üzemeltetési feladatott, most mindent megtesznek, hogy a rovarirtás időben befejeződjön és 19-én mindenkinek elindulhasson a személyes oktatás.
A kérdőívet a Szülői összefogás gyermekeink jövőjéért közösség készítette, és arra kérdeztek rá, a szülők visszaengedik-e a gyermekeiket az intézményekbe április 19-től.
Nincs garancia arra, hogy az általános iskolák és az óvodák április 19-i nyitása biztonságos, a szülőknek azonban jogszabály alapján lehetőségük van arra, hogy a gyermekeiket otthon tartsák. Azt is fontos tudni, hogy bár 250 mulasztott óra felett felmerülhet az osztályozó vizsga, ezt az iskolának nem kötelező elrendelni.
A diákmozgalom félsikerként értékeli, hogy a középiskolákban elhalasztották a jelenléti oktatás kezdetét, illetve azt is, hogy elmaradnak a szóbeli érettségik. Ugyanakkor továbbra is szeretnék elérni, hogy április 19-től ne nyissanak ki az általános iskolák, mert szerintük a járványhelyzet miatt továbbra sem biztonságos a személyes oktatás.
A kormány szerint minden készen áll az általános iskolák és az óvodák nyitására, a szakemberek és a diákok ezzel nem igazán értenek egyet. Néhány kivételtől eltekintve idén sem lesznek szóbeli érettségik, bárki leírhatja a véleményét a 2024-től bevezetésre kerülő érettségikről, nyilvánosságra hozták a következő tanév tankönyvjegyzékét. Vizsgálat indult a Szegedi Tudományegyetemen, a felsőoktatási modellváltás visszavonását kérik az MTA köztestületi tagjai. Ez történt a héten.
A bulgáriai intézményekben különleges óvintézkedések lesznek, hogy elkerüljék a zsúfoltságot, Szlovéniában pedig továbbra is kötelező lesz a maszkviselés ötödik osztálytól felfelé.
Szerdán indítottunk egy szavazást, ahol titeket, érettségizőket kérdeztünk, visszamennétek az iskolákba április 19-től? Kevesebb mint 24 óra alatt közel 900 szavazat érkezett, de a számláló percről percre emelkedik. A jelenlegi állás alapján azonban a vélemények látványosan elhúztak az egyik irányba.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) is azt javasolja, hogy a teljes védettség, azaz a második oltás megszerzéséig maradjon a digitális oktatás. Mivel április 1-jén kapja meg az első oltást a tanárok nagy része, így szerintük május első hetére alakulna ki a kellő védettség.
Mivel a koronavírus-járvány miatt 2020-ban az iskolák szinte egész évben részlegesen zárva voltak, így a diákok 20 százaléka nem szerezte meg az alapvető olvasási ismereteket - fejezte ki az aggodalmát az ENSZ Nevelésügyi, Tudományos és Kulturális Szervezete (UNESCO).
A szakszervezet készített egy felmérést is, amiből kiderül, hogy a válaszadók nagyobb része akár sztrájkra is hajlandó lenne akkor, ha a védettség biztonságos kialakulása előtt nyitnák ki az iskolákat.