Fizetnetek kell, ha az első félév után hagyjátok ott az egyetemet?
Akkor is vissza kell fizetnetek az állami ösztöndíjat, ha az első szemeszter után gondoltátok meg magatokat? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Akkor is vissza kell fizetnetek az állami ösztöndíjat, ha az első szemeszter után gondoltátok meg magatokat? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Az Alkotmánybíróság (Ab) megszüntette a felsőoktatási törvény hallgatói szerződésre vonatkozó vizsgálatát.
Az egyetemi vezetők aggódnak a kancellári rendszer miatt, augusztusban ingyenes tankönyvekre és iskolakezdési támogatásra pályázhattok, a PDSZ pedig úgy gondolja, tízezer tanár állása lehet veszélyben, ha emelik az óraszámokat. Ezek voltak a hét hírei.
Az ingyenes OKJ-képzéssel is fogynak az állami ösztöndíjas félévek? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Mennyi ideig kell Magyarországon dolgozniuk az állami ösztöndíjas hallgatóknak? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Még két hónap, és minden felvételiző megtudja, melyik egyetemen vagy főiskolán kezdhet el tanulni szeptemberben. A jelentkezők többsége állami ösztöndíjas helyet szerezne, nekik beiratkozáskor a hallgatói nyilatkozatot is alá kell írniuk.
Hány államilag finanszírozott félévvel gazdálkodhatnak az egyetemisták és főiskolások? Milyen hallgatói nyilatkozatot kell aláírniuk azoknak, akik 2014 szeptemberében kezdik meg a tanulmányaikat állami ösztöndíjasként? Összegyűjtöttünk mindent, amit az államilag támogatott félévekről tudnotok kell.
Kell-e fizetniük azoknak a hallgatóknak, akik félbehagyják az egyetemet vagy főiskolát? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Mennyi ideig kell magyarországi munkahelyen dolgozniuk azoknak a friss diplomásoknak, akik állami ösztöndíjasként végzik el az egyetemet vagy főiskolát? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
A 2014-ben felvételiző diákoknak is alá kell írniuk a hallgatói szerződést - új nevén hallgatói nyilatkozatot -, ha állami ösztöndíjasként szeretnének diplomát szerezni. Mi van a szerződésben?
Hány félévre lehet szüneteltetni a tanulmányokat párhuzamos képzés esetén? Kell-e fizetni, ha valaki meggondolja magát, és nem fejezi be a szakot? Ezeket a kérdéseket kivételesen nem e-mailben vagy kommentben kaptuk, olvasónk a HVG Állásbörzén, az eduline-standnál tette fel őket.
Maradhat a felsőoktatási hallgatók röghöz kötése, az unió nem indít ez ellen eljárást, miután enyhültek a szabályok -...
Június 1-től módosultak az állami ösztöndíj feltételei: lerövidült a kötelező hazai munkaviszony ideje, a diplomát azonban továbbra is a képzési idő másfélszerese alatt kell megszerezni. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat a kötelezettségekről, kivételekről, felmentésekről.
Beleszámít-e a hallgatói nyilatkozatban előírt "ledolgozandó" időbe a GYES-en töltött idő? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Annak az egyetemistáknak is alá kell írnia a hallgatói nyilatkozatot, akit önköltségesről államilag finanszírozott képzésre sorol át az intézmény? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Hány évig kell itthon dolgozni a diploma megszerzése után? Beleszámít-e a "ledolgozott" időbe az álláskeresés időszaka? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Mennyit kell fizetniük a "túlfutó" hallgatóknak? Milyen új szabályokat tartalmaz a hallgatói szerződés? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Módosítottak a hallgatói szerződés - új nevén: hallgatói nyilatkozat - tartalmán: kevesebb ideig kell Magyarországon dolgozni, többen kapnak felmentést a "ledolgozás" és a képzés költségeinek visszafizetése alól. De mi a helyzet azokkal, akik nem az idén, hanem tavaly felvételiztek, és szeptemberben vagy februárban írták alá a szerződést? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.