Középiskolai felvételi: meddig lehet jelentkezni az írásbelire?
Meddig lehet jelentkezni a 2019-es központi írásbeli felvételire? Itt találjátok a választ.
Meddig lehet jelentkezni a 2019-es központi írásbeli felvételire? Itt találjátok a választ.
Mi alapján döntenek a középiskolák a diákok felvételi kérelméről? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Eltitkolhatják-e a szülők az általános iskola elől, ha a gyermekük hat- vagy nyolcosztályos gimnáziumba jelentkezik?
Komplex javaslatcsomagot dolgozott ki a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége (MGYOSZ) a szakképzés megújításához. A szervezet szerint például érdemes lenne bevezetni egy általános iskolai "záróvizsgát".
Milyen szempontok alapján számolják a felvételi pontokat a középiskolai felvételin?
Mikor tartják a középiskolák a központi felvételi vizsgát? Meddig lehet jelentkezni az írásbelire?
Néhány hét múlva az összes középiskola közzéteszi felvételi tájékoztatóját és a 2019 szeptemberében induló osztályok listáját.
Hatalmas sikert aratott egy magyar gimnazista a kínai innovációs versenyen, a Klebelsberg Központ elnöke szerint nincs tanárhiány, iskolaigazgatók szerint van. A hét hírei.
Még a tanév sem ért véget, már most úton-útfélen a 2019-es középiskolai felvételire felkészítő tanfolyamokat hirdetik az oktatási centrumok – van, ahol nyári tábort szerveznek a jövőre felvételiző diákoknak, máshol egyetemi tanárokkal, pszichológussal, tanulásmódszertani szakértővel "edzik" a gyerekeket az írásbeli felvételire. Nem véletlenül: a legnépszerűbb középiskolákban komoly a verseny a férőhelyekért, van olyan budapesti gimnázium, ahol az idén tízszeres volt a túljelentkezés.
Megvannak a 2018-as középiskolai felvételi eredményei - idén 81 260 nyolcadikos, 7951 hatodikos és 5700 negyedikes felvételizett, többségük bejutott a kiválasztott középiskolába.
Tényleg végigstresszelik a tanévet azok a diákok, akik hat- vagy nyolcosztályos gimnáziumba jelentkeznek? Mit tehet a szülő, mit tehet a tanár? Olvasóink véleménye.
Óriási stresszt rak a gyerekekre a hatosztályos gimnáziumba való felvételizés, sokan nem esznek és alig alszanak a vizsga előtt - írja az Abcúg.
„Itt az idő, hogy elmondd a gyerekednek, igazából nem az számít, hogy melyik iskolába vették fel” – ilyen címmel jelent meg Gyurkó Szilvia gyerekjogi szakember írása a wmn.hu-n.
Szerdán és csütörtökön módosíthatják a tanulók jelentkezésüket a középfokú felvételi vizsgák eredményei, tapasztalatai vagy egyéb információk alapján - közölte az Oktatási Hivatal (OH).
Március 21-én és 22-én módosíthatják a jelentkezésüket a középiskolába felvételizők - hívja fel a figyelmet az Oktatási Hivatal.
Véget ért az írásbeli, elkezdődtek a szóbelik, de mikor tudják meg a középiskolába felvételizők, hogy kit hova vettek fel?
Ha nem ismeritek a saját városotok összes középiskoláját, és nincs információtok, milyen osztályok indulnak jövő szeptemberben, használjátok az Oktatási Hivatal keresőjét.
Nem könnyű bejutni a diákoknak azokba a gimnáziumokba, ahol többszörös túljelentkezés van - mondta az Inforádiónak a budapesti Toldy Ferenc Gimnázium igazgatója. A tanulóknak ugyanis nemcsak központi felvételit kell írniuk, hanem az intézmények szóbeli vizsgát is szervezhetnek.
Szombaton több tízezer diák írta meg a központi középiskolai felvételit, nemsokára pedig az eredményt is megtudhatják. De mi jön ezután? Kik írhatnak pótló vizsgát, mikor lesz nyilvános az ideiglenes felvételi rangsor?
"A rendszer úgy rossz, ahogy van" - fogalmazott meg sommás véleményt a középiskolai felvételiről az Eduline-nak a Magyartanárok Egyesületének elnöke, akinek véleményével alighanem oktatáskutatók, gyermekpszichológusok is egyetértenek. De mivel lehetne helyettesíteni a jelenlegi felvételit? Körzetes középiskola vagy sorsolásos rendszer? És vajon rontana-e a helyzeten, ha a kormány az összes középiskolát arra kötelezné, tartson írásbeli felvételit?