Becsöngetnek - Íme a 2016/2017-es tanév rendje
Az óvodától az általános és középiskolákon át az egyetemekig szeptember 1-én elstartol a tanév. Ezekre a dátumokra lesz érdemes a legjobban figyelni.
Az óvodától az általános és középiskolákon át az egyetemekig szeptember 1-én elstartol a tanév. Ezekre a dátumokra lesz érdemes a legjobban figyelni.
A szakgimnáziumok a felvehető létszám 56,3 százalékát tudták feltölteni jelentkezőkkel, a szakiskoláknál még rosszabb, csak 38,8 százalék a beiratkozók aránya.
Egy székesfehérvári iskolarádió néhány éve kitört a suli falai közül. A Táska Rádió bizonyos értelemben tényleg iskolarádió, más tekintetben azonban már sokkal több annál. Két darab kölcsönkért mikrofonnal és szülői segítséggel indult minden. Ma már alighanem a legsikeresebb iskolarádió a Táska.
A központi felvételi vizsgákon jóval kevesebb pontszámot értek el a középiskolába készülő diákok, mint a korábbi években, különösen a nyolcosztályos gimnáziumokba jelentkezőknél volt drámai a zuhanás - ismertette a Magyar Nemzet kedden az Oktatási Hivatal összegzését.
Gimnáziumi és általános iskola osztályokkal is rendelkező iskolákat soroltak át a Nemzetgazdasági Minisztérium alá tartozó szakképzési centrumokhoz már júliustól. A 11 érintett suli közül van, ahol a gyerekek mindössze negyede jár szakképzésre. Az igazgatók sem tudták megmondani, mi lesz így az iskolákkal, mivel a rendelet kihirdetése előtt nem sokkal értesítették őket.
Nem tudja fenntartani az egyház a mezőcsáti gimit, ezért arra kérik az államot, vegyék át az iskola fenntartását. A tanárok májusi bére még mindig nem érkezett meg.
Rengeteg ételt gyűjtöttek budapesti rászorulóknak középiskolások.
Aládúcolt tanteremben oktatják a szentesi diákokat. A tankerület szerint a régi fenntartó hibája minden, ők eddig is milliókat költöttek az épületre.
A nyolcosztályos gimnáziumba jelentkezők felvételi feladatsorában volt egy példa, aminek a szövege sok diák számára nem volt egyértelmű. Érdemes reklamálni.
Két hónapon belül két diák is öngyilkos lett Debrecenben. Mindketten ugyanabba a gimnáziumba, sőt egy osztályba jártak, ahol most pszichológusok segítik az eset feldolgozását.
Újabb támogatója akadt a Herman gimnázium tantestületének.
Nem kaptak választ sem a Kliktől, sem pedig az államtitkárságtól, ezért tették közzé levelüket a Herman Ottó Gimnázium dolgozói. Az intézmény közalkalmazotti tanácsának elnöke szerint országossá nőhet a miskolci iskola akciója.
Ha ilyen az élet ebben a középiskolában, akkor most elég sokan irigykedhetnek rájuk.
Előbb a győri Krúdy Gyula középiskoláról, később pedig a váci Boronkay Györgyről derült ki, hogy az új üzemeltető, a Nemzetgazdasági Minisztérium megszüntetné a gimnáziumi képzést. Ez teljesen logikus lépésnek tűnik a gazdasági tárcától. Nyáron ugyanis 300 szakképzőt vettek át az Emberi Erőforrások Minisztériumától – pontosabban a Klik-től -, amiből kb. 80-ban gimnáziumi osztály is van. A gimnáziumi képzés azonban nem szerepel a tárca portfóliójában. Megkerestük a közoktatási államtitkárságot, hogy megtudjuk, mi lesz a gimnáziumi osztályok sorsa. Úgy tűnik, csak az önkormányzatok segíthetnek.
A PISA-teszteken a magyar hallgatók különösen gyengén szerepeltek szövegértésből. De mi lehet ennek az oka? A legjobb szövegértési eredményekkel rendelkező gimnázium vezetőjével az mno.hu kereste erre a választ.
Nem csak a váci Boronkay gimnáziumi osztályai kerültek veszélybe – legalábbis erre utal egy nyári riport, és egy zárt csoportban folyó vita.
Úgy tűnik, a győri Krúdy után egy másik népszerű iskola, a váci Boronkay György is veszélybe került. A tervek szerint ők sem indíthatnak ezután gimnáziumi osztályt. A Népszabadság úgy tudja, a nemzetgazdasági és az oktatási tárca közötti erőpróbától függ a Boronkay sorsa.
Nem szűnnek meg a gimnáziumi osztályok, ezen belül az angol-magyar kéttannyelvű képzés a győri Krúdy Gyula Gimnázium, Két Tanítási Nyelvű Középiskola, Idegenforgalmi és Vendéglátóipari Szakképző Iskolában - közölte a győri önkormányzat.
Nem kapott engedélyt gimnáziumi osztályok indítására a győri Krúdy, miután nyáron a Nemzetgazdasági Minisztérium irányítása alá került. Komoly tiltakozó mozgalom szerveződött a városban, az igazgató pedig felháborodott nyílt levelet tett közzé.
Megszüntetik a gimnáziumi képzést Győr egyik legnépszerűbb, két tanítási nyelvű középiskolájában, ahol jelenleg ötszáz gimnazista tanul – írta a Népszabadság.