Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
„Talán néhány embernek el kellene mennie nyugdíjba” - ezt üzente a gimnáziumok megtartása mellett érvelő „oktatási lobbinak” Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, aki azt mondta az ATV-nek, nem azt állítja, hogy be kell zárni a gimnáziumokat.
Ahogy arról korábban beszámoltunk, Parragh László egy múlt heti rendezvényen azt mondta, "az elmúlt öt évben 100 ezer gyerek esett ki a középfokú képzésből, ebből 84 ezer a szakképzésből", és azt is hozzátette, hogy a "polgármesterek nem mernek bezárni gimnáziumokat, ami óriási hiba". Szerinte van olyan vidéki gimnázium, ahol 2,5 tanulmányi átlaggal indítottak első osztályt.
Hozzátette: ez "kiszúrás" a gyerekkel, mert nem tud továbbtanulni, "kiszúrás" a családdal, mert olyat tanul a gyerek, aminek nincs piaci kereslete és "kiszúrás" a gazdasággal, mert nincs elegendő munkaerő.
Az ATV-nek adott interjúban azt mondta, „én azt látom, hogy van itt egy old-style gondolkodás, amelynek az a lényege, hogy gimnázium, aztán egyetem. Erre ment rá Görögország, Spanyolország, Portugália, Olaszország egy része, miközben Ausztriában vagy Németországban azt lehet látni, hogy a diákok először szakmát tanulnak, és onnan lépnek tovább” - magyarázta. Hozzátette: ezekben az országban azt lehet látni, hogy az autóipari konszernek vezérigazgatói szakmunkásként kezdték, és onnan léptek tovább.
„Talán néhány embernek el kellene menniük nyugdíjba” - ezt üzente a gimnáziumok megtartása mellett érvelő „oktatási lobbinak” Parragh László, aki azt is mondta, hogy „amit ez az úgynevezett oktatási lobbi mond, az egész egyszerűen kikopott”.
"Óriási hiba, hogy pusztán azért, hogy fenntartsuk a kapacitásokat, 2,5-ös átlaggal elindítunk gimnáziumi osztályokat. Kell egy belépési küszöb" - tette hozzá.
Arra a kérdésre, hogy barátjának tekinti-e a miniszterelnököt, az elmúlt években ugyanis jól láthatóan a legbefolyásosabb tényezővé vált oktatási ügyekben, azt mondta, "az egyetem óta ismerjük egymást, álságos lenne azt mondani, hogy nincs köztünk személyes kapcsolat (...) van egy bizalmi viszony, 30 év után az ember nem vágja át a másikat, és ő sem fog engem átverni".
Át kell alakítani az oktatást a technikus képzés erősítéséhez - mondta Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke kedden az M1-en. Elmondta, a vállalatok olyan mérnököket, technikusokat keresnek, akik termelni, gyártani tudnak, a magyar oktatást pedig ehhez kell igazítani.