Az ELTE vezetése nem akarta, mégis már több száz aláírónál tart az oktatók petíciója az SZFE mellett
A Színház- és Filmművészeti Egyetemet (SZFE) támogató dokumentumot már több mint négyszázan írták alá.
A Színház- és Filmművészeti Egyetemet (SZFE) támogató dokumentumot már több mint négyszázan írták alá.
Kedd délelőtt az Európai Parlament meghallgatást tartott a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) átalakításáról. Az eszmecserén részt vett Vidnyánszky Attila, a kuratórium új elnöke, György László, Upor László volt megbízott rektor és Milovits Hanna, az intézmény egyik hallgatója.
Folytatják a sztrájkot a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) oktatói és másodfokra viszik az ügyüket.
A dátum módosításáról körlevélben értesítették a hallgatókat és az oktatókat.
Az után is, hogy a Fővárosi Törvényszék a héten jogellenesnek nyilvánította a munkabeszüntetésüket, sőt fellebbeznek a döntés ellen.
Bár egy nappal rövidebb volt a hét, nem telt eseménytelenül. Elindult az őszi szünet, kiderült, melyek a legjobb vidéki, egyházi vagy alapítványi gimnáziumok, elindult a középiskolai felvételi és hatalmas tömegek vonultak a Színház- és Filmművészeti egyetem megmozdulásán tegnap este. Mutatjuk a hét legfontosabb oktatási híreit.
Tegnap délután a Színház- és Filmművészeti Egyetem szervezésében megemlékezési körmenet indult az 1956-os forradalom és szabadságharc emlékére. Az egyetemen immár 54. napja tart a blokád.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói Mindannyiunk szabadsága – Megemlékezés '56-ról címmel tüntetést szerveztek a mai napra. A tömeg a Műegyetem előtt gyülekezett.
A nyílt levélre az SZFE hallgatói is reagáltak, kiemelték, hogy a határozatról a sajtóból értesültek.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) hallgatóinak közleménye szerint más egyetemek alulról szerveződő hallgatói után most a szakszervezetek is beállnak a demonstrációjuk mögé.
Még május végén számoltunk be róla, hogy a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) modellváltásra készül. Azóta pedig szinte naponta írunk a történésekről. Folyamatosak az átalakítás és az új vezetőség elleni tiltakozások, egyre több épület kerül blokád alá és folyamatosan bővül a támogatók listája is. Most összeszedtük, hogy mi is történt pontosan eddig a Színművészetin.
Minden információ eltűnt az oldalról.
A rendelkezés a Magyar Közlönyben is megjelent, az egyetem számolhat a pénzzel.
Nem adták át a dolgozók a kulcsokat a tévéstúdióhoz és a mozgásteremhez.
Hétfőn az SZFE diákjai az Innovációs és Technológiai Minisztérium előtt tüntettek. Az ITM reagált, szerintük a modellváltás célja a kormánytól való függetlenedés. Mindeközben a Wesley János Lelkészképző Főiskola rektora kollégiumi helyeket ajánlott az SZFE-s diákoknak.
Ma reggel a látványtervező osztály nem jutott be tantermébe, mert nem engedték be őket.
Ma reggel az Innovációs és Technológiai Minisztérium előtt tüntettek a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói, oktatói és az ügy támogatói.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) tanárai semmisnek tekintik a rendkívüli őszi szünetre vonatkozó rendelkezést. Mint írják: a munkáltatónak a szabadság kiadásának időpontját a munkavállalóval legkésőbb a szabadság kezdete előtt tizenöt nappal közölni kell.
Holnap ismét tüntetésre készülnek az Színház - és Filmművészeti Egyetem diákjai, az ITM előtt lesz az esemény.
A Rákóczi téri épületet is blokád alá vették a Színház-és Filmművészeti Egyetem hallagatói. Itt nincsenek irodák, de osztálytermek vannak.