"A fiatalok igenis politizáljanak" – tovább vitáztak a diákok ügyéről a Fővárosi Közgyűlésben
A vita tárgya a diákok közéletbe való bevonását célzó "Mi Budapestünk Program" elfogadása volt a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésén.
A vita tárgya a diákok közéletbe való bevonását célzó "Mi Budapestünk Program" elfogadása volt a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésén.
Demonstráció a Karmelitánál, demonstráció a Fidesz-székháznál, a kettő között pedig az írásbeli érettségik. Ezek voltak 2023 májusának legfontosabb történései.
Közben egész hétre tüntetést jelentettek be a Parlament elé.
Ráadásul az Erasmus-ügy óta nem is hívják a magyar kutatókat európai programokba, tartva attól, hogy ez akár forrásvesztést is hozhatna. Merkely Béla szerint majdnem hárommilliárd forintnyi káruk volt ebből, noha a helyzetet nem ők okozták. A diákok szomorúak és dühösek.
A bejelentett tüntetés után a több ezres tömeg egy része a Fidesz-székházhoz vonult, ahol rendőri sorfal fogadta őket. A rendőrség közleménye szerint itt egy "néhány száz főből álló agresszív tömeg" erőszakkal próbálta áttörni a sorfalat, majd a verbális sértegetések után egyre komolyabb dolgokkal is dobálták a hatóságokat.
Bár a tüntetés hivatalosan véget ért, az Egységes Diákfront rendezvénye után a több ezres tömeg nagy része megindult a Fidesz-székház felé.
A 22 éve tanító Kovács Szabina fenyegetésként értékelte Cseri Tamás mondatát.
A héten a rendőrök könnygázzal fújták le a diáktüntetőket és az ellenzéki politikusokat.
A miniszterelnök politikai igazgatója poénra vette az ellenzék és a diákok múlt heti tüntetését a parlamentben.
Az IDEA Intézet kutatása szerint a 18-21 évesek 32 százaléka az ellenzéket támogatja a jövő vasárnapi választásokon.
Méhnyakrákellenes előadáson beszélt a borsodi fejlesztésekről, a köztársasági elnökről és a miniszterelnökről egy miskolci fideszes képviselő - írja 444.hu.
Nemrég álhírnek minősítette a fenntartó, hogy a tárca politikai alapon osztogatná az igazgatói posztokat, közben kineveztek egy fideszes képviselőt.
A Magyar Nemzetnek név nélkül nyilatkozó forrás azt állította, a kormány biztos benne, hogy nem kaszálja el az Alkotmánybíróság a törvényt.
A jövő évi költségvetés szerdai parlamenti vitáján többek között az oktatás forrásainak növelése került terítékre.
Orbán Viktor válaszából erre lehet következtetni.
Az Országgyűlés hétfői ülésén a gimnáziumi keretszámok csökkentése és a magatartási zavarral küzdő gyermekek oktatásának ügye is terítékre került.
Gulyás Gergely, a Fidesz frakcióvezetője szerint Magyarországon nem lehet törvényeket felfüggeszteni.
Kósa Lajos, a Fidesz frakcióvezetője ismét nyilatkozott a CEU ügyéről, ezúttal egy reggeli műsorban.
Országgyűlési tudósítás: Kósa Lajos szerint egy abszurd ügyben szervezetek jelentős megmozdulást a fővárosban.
A fideszes polgármester nem gyakran találkozik a tanárokkal, de a múlt heti beszólása után ezt talán a pedagógusok sem bánják.