Pontszámítási szabályok: jövőre is marad a duplázás a felvételiben?
Megmarad-e a 2021-es felvételin az érettségi pontok duplázásának lehetősége? Újabb fontos kérdésre válaszolunk.
Megmarad-e a 2021-es felvételin az érettségi pontok duplázásának lehetősége? Újabb fontos kérdésre válaszolunk.
Hogyan működik a felvételi a mesterképzéseken? Milyen minimumponthatárral tudtok ezekre bekerülni?
Várhatóan július 23-án derül ki, milyen ponthatárokat húztak az egyetemek egyes szakjai ebben az évben, és ezáltal az is, hogy ki hol tanul tovább szeptembertől. De pontosan milyen feltételeknek kell megfelelnetek, ha meg szeretnétek kapni a „felvételt nyert” üzenetet? Most összeszedtünk minden kitételt, aminek teljesülnie kell a sikeres felvételihez.
Van-e bármi teendőtök a felvételin, ha már tudjátok, hogy nem sikerült az alkalmassági vizsgátok? Olvasói kérdésre válaszolunk.
Hiánypótlási felszólítás ide vagy oda, meddig kell feltöltenetek minden doksit az E-felvételibe?
Eddig felsőoktatási szakképzésre jártatok, de szeretnétek egyetemen vagy főiskolán továbbtanulni? Egy ilyen oklevéllel akár még pluszpontokat is bezsebelhettek a felvételin. Mutatjuk, hogy mennyit.
A koronavírus-járvány a 2020-as felvételi kapcsán is okozott változásokat - ezeket gyűjtöttük most össze nektek.
Meddig lehet pótolni a hiányzó dokumentumokat a felvételin? Itt vannak a pontos infók és szabályok.
Mi történik, ha nem oda vettek fel, ahova szerettétek volna a középiskolai felvételin? Utánajártunk a fellebbezés lehetőségeinek.
Július 9-ig tölthetitek fel az E-felvételi felületére a pontszámításhoz szükséges, de még hiányzó dokumentumokat. Ugyanitt a már benyújtott dokumentummásolatok feldolgozottsági státusza is nyomon követhető.
Mikor derül ki, kit melyik iskolába vettek fel a középiskolai felvételin? Itt van a pontos dátum.
Mire kaphattok többletpontot a 2020-es felvételin? Mutatjuk azokat az igazolásokat, amelyeket még feltölthettek az E-felvételi rendszerébe.
Április 19-től elindult a 2020-as felvételi ügyintézési időszaka. Módosítanátok a megjelölt felsőoktatási intézmények sorrendjén? Mutatjuk, mire kell ügyelnetek.
A 2020 szeptemberében induló felsőoktatási képzésekre összesen 91 460-an jelentkeztek, többségük állami ösztöndíjas formában kíván továbbtanulni. 24 118 jelentkezővel idén is az ELTE a legnépszerűbb hazai egyetem.
Nagy mértékben csökkent a felsőoktatásba jelentkezők száma 2020-ban az előző évihez képest - írja a keddi Népszava.
A 2020-as felvételivel kapcsolatban bár vannak kézzelfogható, végleges infók, sok minden mégis képlékeny még, főként az érettségi miatt. Módosulhatnak ugyanis bizonyos részei, legyen szó ponthatárokról vagy pontszámításról. Mutatjuk az aktuális tudnivalókat.
Megjelentek a felvételi statisztikák. Mutatjuk, hogy hányan jelentkeztek a 2020-as felvételin valamilyen alapképzésre, és hogy ezek közül mely szakok a legnépszerűbbek.
A 2020 szeptemberében induló felsőoktatási képzésekre 91 460-an nyújtottak be érvényes jelentkezést - tájékoztatta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) pénteken az MTI-t. A jelentkezők többsége állami ösztöndíjas formában szeretne továbbtanulni, a legnépszerűbb egyetem továbbra is az ELTE.
Az előző évek pontszámait figyelembe véve idén is magas ponthatárokra számíthatnak bizonyos szakok államilag támogatott helyeire pályázó tanulók. Ilyenkor fennáll a lehetőség: milyen lehetőségeitek vannak, ha esetleg nem vesznek fel, csak önköltséges képzésre?
Hamarosan újra lehet számolgatni. A felvételi pontjaitokat többféleképpen kiszámolhatjátok majd, de mégis melyik módszer a legjobb, és ki dönti el, hogy melyik szerint történik a számolás?