Felvételi pontszámítás: hogyan lehet két szakon két különböző pontszám?
Hogyan fordulhat elő, hogy egy jelentkező két különböző képzésen két különböző pontszámot szerez? Utánajártunk.
Hogyan fordulhat elő, hogy egy jelentkező két különböző képzésen két különböző pontszámot szerez? Utánajártunk.
Hamarosan megtudjátok, ki került be egyetemre, főiskolára - akinek pedig nem jött össze az idei felvételi, az a 2018-as pótfelvételin próbálkozhat majd.
"Ha van elég pontom az összes megjelölt képzésre, akkor én dönthetem el, hogy melyik szakra szeretnék menni?" Mi dönt arról, melyik képzést kezdhetik el? Fontos kérdésre válaszolunk.
Elindítottunk egy visszaszámlálót ma este 20 órára. Várjátok már az eredményeket?
Milyen képzést jelöltek meg a legtöbben a 2018-as felvételin? Hányan jelentkeztek alap-, mester- és osztatlan képzésre, valamint felsőoktatási szakképzésre? Utánajártunk.
Ma este elérhetővé válnak a 2018-as ponthatárok, így kiderül, ki kerül be a felsőoktatásba. Az oktatási szakértő szerint azonban azoknak sem érdemes elkeseredniük, akiknek nem sikerül bejutniuk egyetemre, főiskolára.
Idén valószínűleg nem kell elázniuk a felvételi ponthatárokat váró diákoknak, de egy-két helyen - az ország keleti részén és az Alpokalján - egy-egy zivatar előfordulhat. Az előző két évben több ponthatárváró bulit elvert az eső.
Ma este 8 órakor hozzák nyilvánosságra az idei felsőoktatási felvételi ponthatárokat: idén közel 108 ezren jelentkeztek egyetemekre, főiskolákra.
Negyvenegy szakon idén is előzetes ponthatárokat húztak - ezeken az alap- és osztatlan képzéseken csak azok szerezhetnek állami ösztöndíjas helyet, akik elérik ezt a limitet. De vajon változhatnak-e ezek a ponthatárok? Este nyolckor kiderül.
Este nyolckor nyilvánosságra hozták a 2018-as felvételi ponthatárait - az Eduline-on minden fontos infót megtaláltok a legnépszerűbb szakokról, egyetemekről és főiskolákról és persze a ponthatárokról! Tudósítás percről percre.
Már csak pár órát kell várnotok a 2018-as felvételi ponthatárokra - nem csoda, hogy a pulzusa mindenkinek az egekben van.
Már csak pár óra van hátra, és nyilvánosságra hozzák a 2018-as felvételi ponthatárokat. Vajon többen kerülnek-e be az egyetemekre és főiskolákra, mint tavaly? Változhatnak-e a népszerű szakok előzetes ponthatárai? Ismét lesz 480 feletti ponthatár?
Budapesten a 120 négyzetméternél kisebb panellakásoknál az átlagos bérleti díjak 130 ezer forint, a téglaépítésű lakásoknál pedig átlagosan 150 ezer forint körül mozognak - mondta Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője
Fellebbezni már sehogy sem lehet, ehelyett közigazgatási pert kell indítania annak a felsőoktatásba jelentkezőnek, aki szerint az Oktatási Hivatal (OH) besorolási döntése jogsértő - közölte a hivatal.
Elérhetetlen volt szerd déleőtt a felvi.hu - jelentette az Eduline több olvasója, akik a ponthatárhúzás előtt még egyszer ellenőrizni szerették volna pontszámukat az e-felvételi felületén.
Idén is ezrek szeretnének bekerülni a nagy budapesti egyetemek képzéseire. Utánanéztünk, tavaly mennyi pont kellett ehhez.
Ma este nyolckor nyilvánosságra hozzák a 2018-as felvételi ponthatárait - milyen eredményre számítanak az Eduline olvasói?
Ma este 8 órakor hozzák nyilvánosságra az idei felsőoktatási felvételi ponthatárokat - az Eduline-on minden fontos infót megtaláltok!
Mikor kapják meg az egyetemekre, főiskolákra jelentkezők a 2018-as felvételi eredményét?
Milyen szerepet játszik a 2018-as felvételi ponthatárainak meghúzásakor az a szaksorrend, amit meghatároztatok a jelentkezéskor? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.