Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Még nem késő egy kicsit gyakorolni, ha holnap mentek középiskolába felvételizni. Milyenek lesznek a feladatlapok? Hány feladat lesz és milyen típusúak? Most minden kérdésetekre választ kaphattok.
Negyvenegy szakon a 2018-as felvételin is előzetes ponthatárokat húztak, több szakra jeles érettségi, nyelvvizsga vagy emelt szintű érettségi nélkül esély sincs bekerülni.
Egyetemre jelentkezni nem is olyan könnyű dolog, főleg, ha az ember először csinálja. A sok határidő, tanulnivaló és idegeskedés mellett persze az egésznek van jó oldala is, de egy biztos: aki 2018-ban felvételizik egyetemre, ezeket biztosan megtanulja.
Van, hogy a képek minden szónál többet mondanak. Ez ebben az esetben sincs másképp. Lássuk a felvételi emberi oldalát, a diákok érzéseit és ne feledkezzünk meg a tanárokról sem.
Pontosan hogy is zajlik a középiskolai központi felvételi? Kik írhatnak pótvizsgát, és mikor érkezik a hivatalos eredmény? Minden, amit a 2018-as központi felvételiről tudni kell.
Szombaton tartják a középfokú felvételi központi írásbeli vizsgáit a 8 és a 6 évfolyamos gimnáziumokba, továbbá a 9. évfolyamra és az Arany János Tehetséggondozó Programba jelentkező diákoknak - közölte az Oktatási Hivatal.
Ne feledjétek, a szakok kiválasztásával és a jelentkezés leadásával még nem ér véget az egyetemi felvételi. A jelentkezés hitelesítése még hátra van, amely nélkül az egész jelentkezés érvénytelen.
A 2018-as felsőoktatási felvételin is marad 280-as minimumponthatár. De vajon ez tényleg azt jelenti, hogy 280 ponttal be lehet kerülni az egyetemekre?
Kiválasztottátok azokat a szakokat, ahová jelentkezni szeretnétek a 2018-as felvételin? Akkor ideje regisztrálni az e-felvételi rendszerében, ahol az egész jelentkezési procedúrát elintézhetitek. Hogy könnyebb legyen a használata, részletes útmutatót készítettünk nektek.
Idén is megtartja a próbaérettségi napot a Studium Generale, a Budapesti Corvinus Egyetem hivatalos előkészítője. Február 10-én megtudhatjátok, hogyan álltok a felkészüléssel.
A végzős középiskolásoknak nem csak az érettségin kell teljesíteniük, előtte ötven óra közösségi szolgálatot kell vállalniuk. De mi a helyzet azokkal, akik előrehozott érettségit tesznek vagy akik évekkel ezelőtt érettségiztek, de az egyetemi-főiskolai felvételi miatt egy vagy két tárgyból újra nekifutnának a vizsgának? Nekik is igazolniuk kell az ötven óra közösségi munkát az érettségi megkezdése előtt?