Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Rengeteg OKJ-képzés elvégzése jelent pluszpontot a felsőoktatási felvételinél, megnéztük, hogy mit tudtok elfogadtatni, illetve mit végezzetek el, hogy jobb esélyekkel felvételizzetek.
Mind a középiskolai felvételi, mind a felsőoktatási felvételi előtt állók számára komoly dilemma, hogy milyen pályára szegődjenek. A következő tesztek segítséget nyújtanak abban, hogy jobban megismerd önmagad, hogy az érdeklődésednek leginkább megfelelő döntést hozhasd. Jól jön azoknak is, akik úgy érzik, hogy korábban rosszul döntöttek, így még lehet váltani.
Vége az idei írásbeli érettségiknek, már csak a szóbelikkel kell megbirkózni, majd lehet izgulni a felsőoktatási felvételi miatt. Az előző évekhez képest idén is több szakon teszik kötelezővé az emelt szintű érettségi meglétét, ami 2017-ben sem lesz másként. Azt is tudni, mely szakok esetében kell készülni erre.
Nem lesz könnyű dolga azoknak, akik 2017-ben akarnak felvételizni. A legtöbb szakra már kötelező legalább egy emelt szintű érettségi, de van, ahova kettő is kell. Az igazi nehézség 2020-ban jöhet, amikor már nem lesz olyan alap- és osztatlan képzés, ahol legalább egy tantárgyból ne követelnék meg a magasabb szintű érettségi teljesítését, sőt a középfokú nyelvvizsga is kötelező lesz.
Közzétette a kormány a honlapján, milyen szakokra és milyen feltételekkel lehet majd felvételizni 2017-ben. A listában szerepelnek azok a szakok, ahol kötelező az emelt szintű érettségi, valamint az is, milyen képzésektől kell búcsúzni. Igen népszerű szakokat is elkaszált a kormány.