A nap kérdése: mikor lesz kötelező a felvételihez a nyelvvizsga?
Pár éven belül bevezetik az egyetemi, főiskolai felvételin a kötelező középfokú nyelvvizsgát.
Pár éven belül bevezetik az egyetemi, főiskolai felvételin a kötelező középfokú nyelvvizsgát.
Középfokú nyelvvizsga nélkül már esélyük sem lesz a felvételizőknek, ha mesterképzésre szeretnének bekerülni. 2020-ban már az alap- és osztatlan szakokra is vonatkozik majd a követelmény.
Szükségetek van-e emelt szintű érettségire, ha szociológia, óvodapedagógus vagy általános orvosi szakra szeretnétek jelentkezni 2016-ban? Itt a lista.
Milyen lesz a minimumponthatár az alap- és osztatlan szakokon jövőre? Mi a helyzet a felsőoktatási szakképzésekkel? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
2016-tól már csak azok kerülhetnek be osztott mesterképzésre, akiknek van legalább egy komplex, középfokú nyelvvizsgájuk.
Milyen alap- és osztatlan képzéseken lesz kötelező az emelt szintű érettségi 2016-ban? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Hogyan változnak a pontszámítási szabályok 2015-ben? Kötelező-e az önkénteskedés, kisebb lesz-e a szakválaszték? Megválaszoltuk a leggyakoribb kérdéseket.
Az érettségihez legalább ötven óra közösségi munka, a felvételihez pedig - több szakon - emelt szintű érettségi kell majd 2016-tól. Itt vannak a részletek.
Hány pontot kell szerezni a 2016-os felvételin? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Az már biztos, hogy a következő két évben emelkedik a minimumponthatár, ennél azonban nagyon változásokra is számíthatnak azok, akik egyetemre, főiskolára készülnek. Az új felsőoktatási koncepció alapján elképzelhető, hogy 2020-tól kötelező lesz a nyelvvizsga a felvételihez, és a választható szakok száma is csökkenni fog. Íme, a legfontosabb változások.
Legalább 260 pontot össze kell gyűjteniük azoknak a diákoknak, akik jövőre felvételiznek - ennél alacsonyabb pontszámmal ugyanis sem állami ösztöndíjas, sem fizetős szakra nem vehetik fel a jelentkezőket az egyetemek és főiskolák. A magasabb ponthatárokkal az elmúlt évek legnagyobb vesztesei, a magán- és a vidéki főiskolák járnak a legrosszabbul.
A felvételi szabályain, a pontszámításon és az ingyenes szakok rendszerén is változtatna az oktatási államtitkárság. Az már most biztos, hogy a gazdasági, jogi, művészeti, bölcsész- és társadalomtudományi szakokra szinte lehetetlen lesz bekerülni. Összegyűjtöttük a legfontosabb tervezett változásokat.