Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Csak néhány ponttal csúsztatok le az állami ösztöndíjas helyről, ezért most egy évet ki kell hagynotok az egyetem, főiskola előtt? Így vághattok neki jövőre nagyobb eséllyel, több ponttal a felvételinek.
Hová kerülnek a felvételi lapok? Kik dolgozzák fel a jelentkezők személyes és képzési adatait? Mennyit fizetett a 2011-es felvételi rekordere, aki negyven szakot jelölt meg?
A 2014-es felvételin is a Szegedi Tudományegyetem (SZTE), a Debreceni Egyetem (DE) és a Pécsi Tudományegyetem (PTE) a legnépszerűbb vidéki felsőoktatási intézmény.
106 056-an jelentkeztek az idei felvételin alap-, osztatlan és mesterszakra, valamint felsőoktatási szakképzésre - ez magasabb, mint a tavalyi jelentkezői létszám.
Nyilvánosságra hozták a 2014-es felvételi statisztikákat és a legfrissebb adatok szerint a legtöbben idén is a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Karára jelentkeztek. Az idei felvételi húsz legnépszerűbb kara.
Jó néhány diák az idén sem siette el a jelentkezést, és a határidő előtt néhány perccel kezdte el kitölteni az elektronikus felvételi lapot - de volt olyan is, aki már december 22-én leadta jelentkezését. Az idei rekorderek.
Gazdálkodási és menedzsment, gépészmérnöki, kereskedelem és marketing, turizmus-vendéglátás, mérnökinformatikus - az idén is ezekre az alapszakokra jelentkezett a legtöbb diák, így a ponthatárok valószínűleg ismét magasak lesznek, nemcsak az ösztöndíjas, hanem az önköltséges képzésen is. Vannak olyan BA- és BSc-szakok, amelyeken ennél is élesebb verseny várható.
Nyilvánosságra hozták a 2014-es felvételi jelentkezési adatait, a legtöbb diák az idén is a gazdálkodási és menedzsment, a gépészmérnöki, valamint a kereskedelem és marketing alapszakot jelölte meg, többségük állami ösztöndíjas helyre pályázik. A legnépszerűbb egyetemek-főiskolák listája sem változott: az első három helyen az ELTE, a szegedi és a debreceni egyetem áll.
Rendben lezajlott a 2014. évi általános felvételi eljárás jelentkezési időszaka, jelenleg a jelentkezések hitelesítése van folyamatban - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának felsőoktatásért felelős államtitkársága hétfőn.
Szombat éjfélig jelentkezhettek a szeptemberben induló egyetemi-főiskolai képzésekre - aki lemarad, legközelebb az augusztusi pótfelvételin próbálkozhat.