50 ponttal kevesebb? Nem mindig jár pluszpont az emelt szintű érettségiért
Mutatjuk, milyen feltételeknek kell megfelelnetek, hogy megkapjátok ezt a nem kevés többletpontot.
Mutatjuk, milyen feltételeknek kell megfelelnetek, hogy megkapjátok ezt a nem kevés többletpontot.
Nem éritek el az előzetes ponthatárt, a minimumponthatárt, nem mentek át az alkalmassági vizsgán, hiányzik egy fontos tárgyból az érettségi - sokan emiatt csúsznak le az egyetemi felvételiről.
Legkésőbb július 8-ig még van lehetőségetek átalakítani a jelentkezési helyeitek sorrendjét a felvételin. De vajon felvehettek-e még új képzést a listába? Mutatjuk a szabályokat.
Alap-, valamint osztatlan szakokon legalább 280, felsőoktatási szakképzéseken pedig legalább 240 pontot kell elérnetek a sikeres felvételihez. Az azonban nem mindegy, hogy mit számoltok ebbe bele.
Cukorbetegség vagy akár ételallergia esetén is járhat többletpont? Utánajártunk.
Közeleg a dokumentumpótlási határidő, így egyre többen gondolkodnak el azon, hogy mivel szerezhetnek még pluszpontokat az idei felvételin. Vajon azért is jár többletpont, ha a szüleitek elváltak? Fontos kérdésre válaszolunk.
Egyáltalán szükséges bármiféle módosítást végeznetek a felvételin? Itt a válasz.
Ha az idei felvételire jelentkeztetek, jó ha tisztában vagytok vele, hogy nem minden hiányzó dokumentumról kaptok hiánypótlási felszólítást.
Mennyi a minimumponthatár és ebbe beleszámít-e bármilyen többletpont? Fontos kérdésekre válaszolunk.
Arra már számtalanszor felhívtuk a figyelmeteket, hogy a február 15. után megszerzett dokumentumokat, illetve módosításokat július 8-ig végezhetitek el az E-felvételiben. Az újonnan benyújtott doksik azonban egy feldolgozási folyamaton mennek keresztül, ezeket a változásokat viszont végig nyomon tudjátok követni. Mutatjuk, mit jelentenek a különböző visszajelzések a státuszjelentésben.
Egyáltalán mit jelent a "régi típusú" érettségi, és pontosan milyen érdemjegyet érnek az egyes százalékok? Többek között ezekre a kérdésekre is válaszolunk.
Hogyan kalkulálhattok a pontjaitokkal a 2021-es felvételin, ha már van diplomátok és elkezdenétek egy újabb alap- vagy osztatlan szakot? Itt vannak a részletek.
Illetve egyáltalán milyen szakképesítést fogadnak el az egyetemek és a főiskolák? Fontos kérdésekre válaszolunk.
Arról már többször is írtunk, hogy július 8-ig egyszer megváltoztathatjátok a felvételiben megjelölt szakok sorrendjét. Viszont akkor sem kell kétségbeesnetek, ha a módosítások után nem látjátok egyből az új listát. Mutatjuk, ez miért lehetséges.
Bár amit csak lehetett, azt a jelentkezés benyújtásával egyidejűleg - azaz február 15-ig - már fel kellett töltenetek az E-felvételibe, akkor sem kell kétségbeesnetek, ha csak a napokban kaptátok/kapjátok meg az igazoló dokumentumokat - például a nyelvvizsgabizonyítványt -, mivel ezeket legkésőbb 2021. július 8-ig még tudjátok pótolni a rendszerben. Éppen ezért most összeszedtük, miért is járhat pluszpont a felvételin.
Idén is egyszer, július 8-ig módosíthatjátok a korábban megjelölt szakok sorrendjét. Mutatjuk, mikor jöhet jól ez a lehetőség.
Jogász, osztatlan tanári, általános orvos – ezek a 2021-es felvételi legnépszerűbb osztatlan mesterképzései. Csak erre a három szakra közel 11 ezren jelentkeztek az ilyen típusú képzésekre felvételiző 15 389-ből. A túljelentkezés nagy, de ez mennyire látszik meg a ponthatárokon? Mutatjuk a tavalyi számokat.
Hány pont kellett a bejutáshoz a legnépszerűbb egyetemek, legnépszerűbb szakjaira a 2020-as felvételin, és mennyien versenyeznek idén az ösztöndíjas helyekért? Cikksorozatunk mostani részében a Károli Gáspár Református Egyetem (KRE) számainak jártunk utána.
Ha a felsőoktatásban szeretnétek tovább tanulni szeptembertől, elengedhetetlen, hogy mindenből le legyenek zárva a középiskolai jegyeitek, illetve legyen érettségi bizonyítványotok. De ez még nem minden. Most összeszedtük, idén mit kell teljesítenetek ahhoz, hogy bekerülhessetek a kiszemelt szakra.
Hány pont kellett a bejutáshoz a legnépszerűbb egyetemek, legnépszerűbb szakjaira a 2020-as felvételin, és mennyien versenyeznek idén az ösztöndíjas helyekért? Cikksorozatunk mostani részében a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) számainak jártunk utána.