Se Orbán, se Hoffmann nem válaszolt a hallgatók meghívására
Sem Orbán Viktor miniszterelnök, sem Balog Zoltán erőforrás-miniszter, sem Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár nem...
Sem Orbán Viktor miniszterelnök, sem Balog Zoltán erőforrás-miniszter, sem Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár nem...
Az MSZP szerint az ország elszegényedéséhez vezet az, ha a miniszterelnök által elmondottak szerint alakítják át a...
A színvonal javítása és a költségek csökkentése miatt kezdte meg a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium az egységes...
A tudás földjének nevezte Magyarországot hétfőn a parlamentben Orbán Viktor miniszterelnök, aki az LMP...
Külön szakértői csoport foglalkozik az iskolai nyelvoktatás átalakításával – mondta Dux László felsőoktatásért felelős helyettes államtitkár a Kossuth Rádió reggeli műsorában.
Még az év vége, a felsőoktatási tájékoztató megjelenése előtt elfogadhatja a parlament az új felsőoktatási törvényt - közölte Dux László felsőoktatásért felelős helyettes államtitkár szerdán Szegeden.
A Magyar Rektori Konferencia (MRK) egyetért a kormányzati és közigazgatási hálózati infrastruktúrák ésszerűsítést és takarékosságot szolgáló "konszolidációjával", a vonatkozó rendelet végrehajtása azonban nem mehet a kiemelkedő színvonalú felsőoktatási, kutatási és közgyűjteményi hálózat minőségének, speciális szolgáltatásainak rovására.
A kormány felsőoktatásra vonatkozó kérdése mögött megbújó szándék „nyilvánvalóan népi felhatalmazás elnyerése az aranytojást tojó tyúk levágására: az államilag finanszírozott felsőoktatási férőhelyek csökkentése 54 ezerről 30 ezerre, és a felsőoktatási intézmények egy jelentős részének felszámolására. Félreértés ne essék: alapvetően nem – egyébként kívánatos – integrációról, hanem csonkolásról van szó” – olvasható az OktPolCafe legfrissebb bejegyzésében.
A Magyar Rektori Konferencia (MRK) egyetért azzal, hogy szükség van az intézményhálózat strukturális átalakítására, de álláspontja szerint ennek a folyamatnak nem rövid távú pénzügyi megfontolásokon, hanem hosszú távú szakmai szempontokon kell alapulnia.
Kizárólag a felsőoktatás átalakításának alapelvei szerepelnek a Széll Kálmán Terv tegnap nyilvánosságra hozott angol változatában, a tankötelezettség felső korhatárának lecsökkentése, a szakképzés rendszerének módosítása és az általános iskolák állami kézbe vétele teljes egészében kimaradt az angol „fordításból”.
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) megállapítása szerint Magyarországon a felsőoktatási szerkezet elavult, a rendszer nem versenyképes, s annak megváltoztatásához az elkövetkezendő években nem a felsőfokú végzettségűek számát kell növelni, hanem a képzés belső arányait, szakmai összetételét és minőségét kell a gazdaság és társadalom tényleges igényeihez és jövőbeli céljaihoz igazítani.