Több mint kétezer pedagógus már fel is mondott a státusztörvény miatt
Bár a belügyi tárcánál nem tudnak a korábbi évektől eltérő mozgásról, ez a szám jó eséllyel még növekedhet is szeptember után.
Bár a belügyi tárcánál nem tudnak a korábbi évektől eltérő mozgásról, ez a szám jó eséllyel még növekedhet is szeptember után.
A pedagógus múlt hét pénteken számolt be a döntéséről, mostanra pedig már a hivatalos dokumentumok is megvannak.
Egy hónapja tombol a nyári szünidő, a felvételizőknek pedig már csak alig több mint 10 napot kell várniuk a ponthatárok érkezéséig. Közben (még mindig) sorra mondanak fel a pedagógusok és rohamosan növekszenek az álláshirdetések számai, de a felsőoktatás is igen aktív volt a héten: új szakokat jelentettek be, megoldás viszont még mindig nincs a csereprogramok ügyében.
Balatoni József, a "Jocó bácsi világa" nevű népszerű Facebook-oldal kezelője a státusztörvény hatályba lépésének napján elhagyta a tanári pályát.
A köznevelésért felelős államtitkár egy interjúban ismertette a következő hónapok "menetrendjét."
Úgy néz ki, az oktatáskutató véleményét, mely szerint a pedagógusok fontos kompetenciákkal rendelkeznek, melyekkel nem nehéz állást találni, egy részben állami tulajdonú biztosító is osztja, még ha így az állam dolgát nehezítheti is meg.
Rendkívüli tablók távozó tanárok képeivel, búcsúposztok a gimnáziumok oldalán – így végződött az idei tanév, miután megszavazták a tanárokat korlátozó státusztörvényt, persze azt nem lehet mindenhol tudni, hogy mi áll a távozás hátterében. Hoztunk egy gyűjtést a továbbállókról.
Volt, aki úgy indokolt: elegük lett a megaláztatásból.
Az aHang civil szervezet felületén a státusztörvény miatti felmondási szándékukat jelző pedagógusok közül több százan azt is megválaszolták, mit terveznek, miután otthagyták az iskolájukat. Sokaknak még nincs B-terve, a többiek jellemzően magántanárok lennének vagy más szellemi munkát választanának a pszichológustól az operatőrön át a HR-esig, de kéttucatnyian a kivándorlást is fontolgatják. Az általunk megkérdezett oktatáskutató szerint ugyanakkor, ha egy rendes oktatási reformot követően pár éven belül visszatérnének a pályaelhagyók, a plusz tapasztalatuk még jót is tenne a területnek.
A most távozó pedagógusokkal együtt az elmúlt tanévben összesen tizenhat tanárral csökkent az intézményben dolgozók száma.
Az V. kerületi Eötvös József Gimnázium az ország egyik legjobb középiskolája, a rendszerszintű problémák azonban ezt az intézményt sem kerülik el.
A törökszentmiklósi Hunyadi Mátyás általános iskolában legalább hat különböző szakos tanárból, és számos tanítóból is hiány van.
De ehhez olyan jogi formát kell választaniuk, ami bizonyosan munkaügyi perrel fog járni.
Nagyon megviselték a történtek, de már nem bírta tovább, erről beszélt.
Bár az állásokat már meghirdették, a Pécsi Tankerületi Központ állítása szerint náluk egyetlen pedagógus sem jelezte a felmondását.
Két év. Mindössze ennyi idő elég volt egy fiatal pedagógus számára, hogy rádöbbenjen: ez nem az, amiért tanult, ami a hivatása, és amiért tanítani szeretne. Az okokról az Eduline-nak mesélt.
Helyettesítésekkel oldják meg a tanév hátralévő részét egy budaörsi magániskolában, miután a tanári kar közel fele távozott.
A szakszervezetek néhány nappal ezelőtt indítottak petíciót, hogy felmérjék, hányan mondanának fel a munkahelyükön, amennyiben bevezetik a státusztörvényt.
Szakmány Csaba 2022 tavaszán döntött a pályaelhagyás mellett, miután már képtelen volt eltartani a családját a fizetéséből.
Az alkalmazottak többsége rossz véleménnyel van az intézmény vezetőségéről, sokan a felmondáson gondolkodnak vagy már meg is tették, ebben viszont inkább lehetőséget, mintsem hátrányt lát az egyetem.