Az alkalmazottak többsége rossz véleménnyel van az intézmény vezetőségéről, sokan a felmondáson gondolkodnak vagy már meg is tették, ebben viszont inkább lehetőséget, mintsem hátrányt lát az egyetem.
Sikertörténetként mutatják be a Budapesti Corvinus Egyetem 2019-es modellváltását, az Alkalmazotti Tanács elégedettségmérése szerint viszont nagyon rossz az egyetem vezetőinek megítélése a dolgozók között, a jelenleg ott tanító tanároknak pedig mindössze 49 százaléka elkötelezett a munkahelye iránt - írják a hvg360 cikkében.
A lapnak csaknem 10 olyan tanár nyilatkozott, akik korábban vagy jelenleg a Corvinus Egyetemen dolgoztak. Vannak köztük olyanok, akik már a modellváltás során felmondtak, mások elégedetlenek ugyan, de maradtak, de olyan oktató is akad, akinek nincs problémája az egyetem jelenlegi működésével.
Bár a távozók között egy a lapnak nyilatkozó forrás szerint elismert szakemberek is voltak, a számuk pedig a nyugdíjba vonulókéval együtt a 70 főt is meghaladja, az egyetem vezetése "nem siratja" a távozó oktatókat. A célkitűzésük ugyanis az, hogy a Corvinus legyen Közép-Európa legjobb gazdasági- és társadalomtudományi egyeteme, ezért a megüresedett helyekre kifejezetten külföldieket keresnek, akik akár a jobban képzett magyar oktatókkal szemben is előnyt élvezhetnek, mert ez az egyik kulcs a nemzetközi rangsorokban történő előremenetelhez.
A teljes cikket a hvg360-on olvashatjátok.