Az V. kerületi Eötvös József Gimnázium az ország egyik legjobb középiskolája, a rendszerszintű problémák azonban ezt az intézményt sem kerülik el.
Többen is benyújtották a felmondásukat az ország egyik élvonalbeli gimnáziumában - értesült róla a Telex.
„Az utolsó csepp a pohárban a státusztörvény lebegtetése. Ez nyilvánvaló megalázása a tanároknak. Újabb és újabb elemek kerülnek bele, bebetonoznak vitatott részeket: ilyen a 24-re felvitt kötelező heti óraszám. Tovább csökken a tanárok és az iskolák autonómiája” – mondta a Telexnek Szeiman József, az egyik érintett, földrajz-történelem szakos pedagógus.
Szeiman úgy látja, a tanárok, diákok és szülők közötti kapcsolat, valamint az intézmény és a pedagógusok közötti kapcsolat szempontjából az Eötvös József Gimnázium eddig ideális volt, ennek ellenére úgy gondolja, a kormány egyáltalán nem törekszik az oktatás problémáinak megoldására, továbbá azt is szívesen "kipróbálná" milyen megélni a fizetéséből.
A tanár arra már nem is lát esélyt, hogy a közoktatásban helyezkedjen el, beleértve az alapítványi és egyházi iskolákat, amik egyébként nem tartoznak a tankerületek alá, a kerettanterv és az érettségi követelményei viszont ott is ugyanolyanok. Ez arról árulkodik, hogy valóban rendszerszintű problémáról van szó, ami túlmutat csak az intézményeken vagy az intézmények típusán.
A kormányzat kompromisszumkészségére nem is lehet számítani, hiszen onnan nem a meghallgatás szándéka érződik, helyette „démonizálják a hivatását elhagyó tanárokat
- véli a pedagógus, aki a lapnak azt mondta, bár több lehetősége is van, jelenlegi élethelyzete a hivatása feladásáról szól, amit gyászként él meg.