Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Több mint 400 férőhelyes diákszálló jön létre jövő szeptemberig összesen 3,4 milliárdos kormányzati beruházással a főváros III. kerületében, ahol megkezdődött az Óbudai Egyetem Kandó kollégiumának rekonstrukciója.
Arcfelismerő rendszerrel szerelték fel egy neves pekingi egyetem kollégiumi épületeit a diákok megóvása és szemmel tartása, valamint a biztonsági őrök tehermentesítése céljából.
A Buzzfeed összeszedte a 10 legvadabb kollégiumi élethelyzetet. Biztosan nem gondolkoztatok még azon, hogy milyen alternatív felhasználási módjai lehetnek egy mosógépnek vagy egy sörösdoboznak. Hát ők megtették. Időt, helyet és energiát spóroltak, az biztos.
Pár nap múlva több ezren költöznek be (vagy vissza) az egyetemi, főiskolai kollégiumokba. Nem túlzás: kolisnak lenni sajátos életforma. Hogy miért? Mert minden kolis tudja, hogy...
Lassan kezdődik a beköltözés a magyarországi egyetemek és főiskolák kollégiumaiba, a legtöbb helyen 12-15 ezer forintot kell fizetni havonta a férőhelyért. Persze van néhány olyan kollégium a világban, ahol ennél jóval több pénz kell letenni az asztalra. Hogy mit kapnak ezért a hallgatók? Garantáltan tátva marad a szátok.
Nemsokára kiderülnek a ponthatárok, és ezzel kezdetét veszi a kollégiumi jelentkezés is. Minden egyetemen meghirdetik az aktuális férőhelyeket, a jelentkezők pedig hozzálátanak a szükséges adatok és iratok beszerzéséhez.
Múlt hét csütörtökön kiderültek a 2015-ös ponthatárok, és hamarosan startol a pótfelvételi is. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat azoknak, akik úgy tervezik, kollégiumban kezdik a tanévet szeptemberben.
Alig várjátok, hogy az érettségi és a felvételi után koliba költözhessetek? A nagy szabadságnak vannak hátulütői is - a következő hét problémával minden kolis találkozott már.
Állapotuktól függetlenül népszerűek a felsőoktatási intézmények kollégiumai - írja csütörtöki számában a Napi Gazdaság. A férőhelyért 9-23 ezer forintot kell fizetni.
Kihirdették a 2014-es felvételi ponthatárait, így a legtöbb felvételiző már tudja, melyik egyetemen, főiskolán kezdi meg tanulmányait szeptemberben. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat azoknak, akik úgy tervezik, kollégiumba költöznek.
Több mint 15 ezer dollárt, vagyis 3,7 millió forintot fizetnek szobájukért és az étkezésért a hallgatók az Egyesült Államok legdrágább egyetemi kollégiumában. A New York-i Fordham University campusa mutatós, az egyetemnek saját temploma, sportkomplexuma és hatalmas parkja van - igaz, ezért majdnem kétszer annyit kell fizetni, mint egy "átlagos" amerikai magánegyetemen.
Évi hárommillió forintnak megfelelő díjat fizetnek az Egyesült Államok legdrágább egyetemi kollégiumainak lakói - igaz, a borsos árért teljes ellátás és felszerelt campus jár. Galéria.
Mégsem veszi át az állam az egyetemi menzák, büfék, kollégiumok és sportpályák működtetését – tudta meg az eduline. Bár a hallgatói szolgáltatások központosításának előkészítésén már több mint egy éve dolgoznak, a fejlesztési minisztérium most elismerte: a terv megvalósítása kockázatos és drága.