Tíz fogalom, amit minden elsőéves egyetemistának ismernie kell
Fontos fogalmak és meghatározások minden elsőévesnek, és azoknak is, akik már benne vannak az egyetemi életben.
Fontos fogalmak és meghatározások minden elsőévesnek, és azoknak is, akik már benne vannak az egyetemi életben.
Az első egyetemi év első féléve fontos: megtanuljátok, hogyan lehet átvészelni a vizsgaidőszakot, mi kell a sikeres szorgalmi időszakhoz. Vigyázat: rengeteg a buktató. Ezekből gyűjtöttünk össze ötöt.
Sokan szeptemberben kezditek meg az egyetemet, és még nem is tudjátok, hogy milyen sok jó dolog vár majd rátok. Összeszedtük a tíz legjobb dolgot, ami az első évetekben boldoggá teszi majd az életeteket az egyetemen
Néhány apró szabály betartásával és pár rendszer bevezetésével könnyedén lehet a következő, az eddigi legjobb szemeszteretek az egyetemen. Sokan most kezditek majd el az egyetemi képzéseteket, már nem olyan lesz mint a középiskolában, érdemes néhány dolgot előre átgondolni, ezért segítünk, hogy jól sikerüljön a ti félévetek is.
Gondolkoztatok már azon, hogy szeptemberben az egyetemen milyen feladatok várnak majd rátok? Összeszedtünk pár tipikus hibát, amit az elsőévesek elkövetnek.
Sokan most fogtok majd elköltözni a családi tűzfészek mellől, lássuk a ti elképzeléseitek is ilyenek az egyedül élésről. Lehet, hogy a valóság nem is olyan lesz mint ahogy elképzelitek? Vannak olyan egyetemisták, akik tudnának erről többet mesélni.
Sokan elgondolkozhattatok már azon, hogy mi lesz a diploma után, sokan már tudhatjátok is, hogy ha megkapjátok az első munkátokat, rájöttök: soha többé nincsenek hosszú nyári szünetek. Összeszedtük a legviccesebb, és egyben legszomorúbb dolgokat a diplomaszerzéssel kapcsolatban.
Vannak olyan dolgok, amikkel minden elsőévesnek szembesülnie kell majd, ha elkezdi az egyetemet, összeszedtünk párat nektek ezekből a legmeghatározóbb élményekből.
Nem sokára megkezdődik a gólyatáborok időszaka. Ha titeket is felvettek egyetemre idén, akkor már biztosan tervezgetitek az első szemesztert, de ezt még egy hatalmas kaland előzi majd meg, a gólyatábor.
Most, hogy már mindenki tudja, hogy hova vették fel egyetemre, eljött az ideje, hogy bevezessünk titeket a csodálatos egyetemi életérzésbe. Összegyűjtöttünk pár képet, ami biztosan nektek is meghozza majd a kedveteket a szeptemberhez.
Megkérdeztünk pár HÖK-öst, hogy mit tanácsolnak azoknak akik most mennek egyetemre, a válasz egyöntetű volt, bárki szólalt meg: menjetek el a gólyatáborba. Miért gondolják úgy a felsőbbévesek, hogy a gólyatábor jó dolog? Erre is válaszoltak.
Hamarosan kiderül, kit hova vettek fel. Addig is érdemes már most felkészíteni a telefonotokat a hallgatói élet viszontagságaira.
Hamarosan eljön a ponthatárhúzás ideje, onnantól pedig egy pillanat, és eljön a beköltözés is. 5 dolog, amire lehet, hogy számítanotok kell, ha beköltöztök:
Már nincs sok hátra a megpróbáltatásokból, nemsokára mindenkinek eljön a nyári szünet és a pihenés időszaka. Ez az idei érettségi utolsó hete:
Egy kép, amiben minden egyetemista megtalálja az igazát.
Az Útajövőbe oldal spórolási tippjei összegzik, hogyan lehetséges ugyan annyi pénzből jobban kijönni a hónapban. Érdemes elolvasni!
Miután végzel az egyetemen, elkezdődik az a bizonyos nagybetűs élet, vége a gondtalan diákéveknek. És ez nem mindig egyszerű.
Minden felsőoktatási intézménybe felvett fiatal számára a hallgatói évek bizonyulnak életének legintenzívebb időszakának. Nem csak az állandó szórakozási lehetőségek miatt, hanem a közösségi lét, a szakmai és személyes fejlődés is igazán maradandó lesz mindenki számára ezekben az években. Megnéztük, hogy mi segíti leginkább a hallgatókat a kiteljesedsében.
Az egyetem nem csak egy intézmény. Az egyetem életforma. Mert csak az egyetemisták tudják (és értik)...
A vizsgabeosztás elkeserítően sikerült, jószerével egyikről estek ki, a másikra meg be? A tanárok persze nem ismernek könyörületet, a téli szünet pedig nem a barátokról és a családról szól, hanem a tanulásról? Ezek a vizsgaidőszak legrosszabb pillanatai.