Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Világgazdasági Fórum által vizsgált országok közül Magyarországon a legnehezebb kigazdálkodnia egy háztartásnak a felsőoktatási tandíjat. A szervezet listáját magasan vezetjük, de ennek egyáltalán nem örülhetünk.
A kollégista lét általában nem épp a finom ételekről szól – gondolhattátok eddig, ám erre igyekszik rácáfolni egy amerikai egyetemista. A Columbia University 21 éves hallgatója éttermet nyitott a kollégiumi szobájában, és akkori sikere lett, hogy az egész országban híre ment. A téli szünetig minden hely elkelt a koliétteremben.
Érdekes előterjesztés jelent meg a kormány honlapján. A tervezet – melyet az Emberi Erőforrások Minisztériuma jegyez - szerint mégsem kellene legalább 300 pontot összegyűjteni azoknak, akik alap- vagy osztatlan képzésre jelentkeznek, és nyelvvizsga sem kell majd a mesterképzéshez.
Előfordulhat, hogy egy gép jobban ismeri az emberi viselkedést, mint egy másik ember? Az MIT kutatói most egy lépéssel közelebb kerületek ehhez az ijesztő forgatókönyvhöz. Egy masina elég pontosan meg tudta mondani, mely hallgatók véreznek el az adott kurzuson. Küszöbön az intelligens robotok kora?
Annyira elfajultak a beavató ceremóniák a University of Cambridge egyik kollégiumában, hogy az intézmény vezetése levélben figyelmeztette a hallgatóit: életveszélyes játékokat játszatnak a gólyákkal. Az egyik legrégibb kollégium vezetője nem szeretné azt látni, hogy az egyetemről kikerülők olyanokká válnak, mint a „Volkswagen korrupt mérnökei”.
A mexikói egyetem kémia szakán hallgat biokémiai előadásokat egy kilencéves diák, akit negyed óra alatt felvettek az egyetemre – miközben még az általános iskolát végzi.
Nem neheztel Angela Merkelre és örül a kancellár őszinteségének az a palesztin menedékkérő lány, aki elsírta magát egy rendezvényen, mert a kormányfő azt mondta neki, hogy Németország nem tud mindenkit befogadni, és lesznek, akiknek távozniuk kell.
Felvették az Oslói Egyetem politikatudományi szakára a hetvenhét ember lemészárlása miatt börtönbüntetését töltő Anders Behring Breiviket. A tömeggyilkos augusztusban kezdi meg tanulmányait.
Elhasaltak a vizsgákon, inkább a pénzkeresést vagy a párkapcsolatukat választották, vagy nem tudtak megküzdeni a depressziójukkal: a Buzzfeed csaknem húsz megdöbbentő vallomást gyűjtött össze olyanoktól, akik valamiért kihullottak a felsőoktatásból.
Nem fukarkodik az Emmi a kancellárok fizetésével: a tavaly kinevezett gazdasági vezetők 1,5 - 2,2 millió forint között keresnek. Van, akinek autó- és telefonhasználat is jár – írta a Vs.hu.
Álarcos fegyveresek megtámadtak egy egyetemet Kenyában csütörtök hajnalban. A támadók robbantásokat hajtottak végre és tűzpárbajt vívtak az intézmény biztonsági őrségével - közölte a helyi média és a vöröskereszt.
A hallgatói jelentkezések részben már lezárultak, és az eddigi adatok alapján több egyetemen többszörös a túljelentkezés a meghirdetett duális képzésre; a Kecskeméti Főiskolán 67 helyre 800 hallgató, Szombathelyen pedig a rendelkezésre álló 50 helyre 240 jelentkező jutott – számolt be a duális képzés tapasztalatairól a felsőoktatásért felelős államtitkár szerdán.
Több nagy egyetem vezetője sem támogatja a Fidelitas kezdeményezését, amely szerint bevinnék az eddig tiltott pártpolitizálást a felsőoktatási intézményekbe - írta a Magyar Nemzet.
Mit gondolnak az internetezők a jogászokról, a műszakisokról, a földrajz vagy a kémia szakosokról? A legviccesebb és legtalálóbb véleményeket a Buzzfeed gyűjtötte össze.
Közzétették a Fokozatváltás a felsőoktatásban elnevezésű stratégiát szerdán a kormany.hu oldalon. A 94 oldalas, legújabb változathoz hat területet érintő akciótervet is kapcsoltak.
Időnként fogalmatok sincs, mit kerestek az egyetemen/főiskolán, sőt abban sem vagytok biztosak, jól választottatok-e szakot. Időnként hiányoznak a szülők, sőt még az otthoni, csendes esték is. Hogy erről nem számoltok be a csoporttársaknak?
A vizsgabeosztásotok borzalmas, a vizsga előtt teljesen leblokkoltok, a prof pedig nem ismeri a könyörületességet? Ezek a vizsgaidőszak legrosszabb pillanatai.