Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Közel öt és fél ezren jelentkeztek a 2016 februárjában induló keresztféléves képzésekre, a legtöbben állami ösztöndíjas mesterképzéseket jelöltek meg - közölte az Oktatási Hivatal.
Óriási kutatásban leplezték le az európai egyetemeken tapasztalható korrupciót. Leginkább a vizsgákon megy a trükközés. Magyarországnak nincs oka szégyenkezni.
A hazai statisztikák alapján a GDP 1%-ánál kevesebb pénz jut a felsőoktatásra már évek óta. Az intézmények támogatása a gazdaság teljesítményéhez képest esik, idén már csak 0,5% körül mozoghat. Történik mindez úgy, hogy mindenki számára világos, hogy a gazdasági fejlettség és a felsőoktatásba invesztált források között szoros az összefüggés. Hiába sikerült 2014-re megállítani a felsőoktatásra jutó pénzek esését, még le vagyunk maradva, és egyelőre a 2008-as mérték is csak álom.
A Massachusetts Institute of Technology sok rangsor szerint a világ legjobb egyeteme. Ezen ti sem fogtok csodálkozni, ha megnézitek, mi minden indult ebből az intézményből világhódító útra.
Az egyetemek felvételijén biztosan számítsatok olyan kérdésekre, mint a miért választottátok ezt a szakot, miért éppen erre az egyetemre jelentkeztetek, de gyakori az a kérdés is, hogy mit olvastatok az úton odafelé, vagy hogy éppen mi a legnagyobb gyengeségetek. De a világ legjobb egyetemein nem ilyen kérdésekkel szűrik ki az igazán tehetséges diákokat.
A vizsgabeosztás elkeserítően sikerült, jószerével egyikről estek ki, a másikra meg be? A tanárok persze nem ismernek könyörületet, a téli szünet pedig nem a barátokról és a családról szól, hanem a tanulásról? Ezek a vizsgaidőszak legrosszabb pillanatai.
Se tandíj, se vizsgák, se jegyek, se házi feladatok, csak csináld! Nagyjából így foglalható össze annak az alternatív egyetemnek a lényege, amit San Franciscóban hozott össze egy lelkes egykori MIT hallgató.
Az Emolument összeszedte, melyek a legjobban fizető gazdasági diplomák az angolszász világban, ha valaki pénzügyi területen helyezkedik el. Brit, ír és amerikai egyetemek papírjaival rendelkezők éves apanázsát hasonlították össze.
Nem örült az ELTE-BTK vezetése annak, hogy a karról indult útjára az az akció, melynek keretében az oktatók a nemrég elfogadottnál magasabb béremelést szeretnének. A dékán szerint nem reális nyugati béreket követelni Magyarországon, az oktatók szerint azonban a térségben mindenhol jobb a helyzet.
Egy diák meghalt, 40 pedig megsérült Kenyában, miután azt hitték, hogy terrortámadás érte a kollégiumukat, és kiugrottak az ablakon. Nem terrortámadás történt, a rendőrség hibázott.
A túlzott telefonnyomkodás megrontja a párkapcsolatokat, ami depresszióhoz vezethet – erre jöttek rá egy amerikai egyetem kutatói. Mondjuk ezt eddig is sejthettük, de most már tudományos magyarázat is van.
Féltek attól, hogy a robotok egyszer önállóan gondolkodnak majd, és az emberiség ellen fordulnak? Nos, akkor a következő történet nem fog megnyugtatni titeket.
Már nem az Egyesült Államokban a legköltségesebb diplomát szerezni, ugyanis egy új felmérés szerint az OECD-országok közül Nagy-Britannia a legdrágább ezen a téren – legalábbis, amit az állami intézményeket illeti.
Már Szegeden is szerveződik a tiltakozás az egyetemi oktatók körében, mivel keveslik a kormány bérrendezésre tett ígéretét. Az oktatók felháborodtak az államtitkárság nyilatkozatán is.
Ahogy Nyugat-Európában egyre több diplomás hagyja el az egyetemeket, a verseny a felsőfokú végzettséget igénylő álláshelyekért egyre fokozódik. Az önéletrajzokban így kap egyre fontosabb szerepet a mindig a lap aljára hagyott "szabadidős tevékenységek" rovat.
A BME, a Corvinus és az ELTE vezeti a hallgatói eredmények alapján összeállított rangsort az informatikai karok közt. Több más képzési területhez hasonlóan a vidéki intézmények e képzéskörben is az oktatói kiválóság terén jeleskednek. Ezek a legjobb informatikai képzést nyújtó karok a HVG Diploma 2016 alapján.