Túl sokat dolgozott az afrikai diák, hazazavarták Dániából
90 perccel lépte túl az engedélyezett heti 15 órás munkaidőt egy kameruni diák, ezért kiutasították Dániából.
90 perccel lépte túl az engedélyezett heti 15 órás munkaidőt egy kameruni diák, ezért kiutasították Dániából.
Egy egyetemi plakáton bukkant fel a híresség, és csak egyetlen embernek tűnt fel. Még a fotós sem emlékezett rá, hogy egyszer vele dolgozott.
A kevésbé vonzónak ítélt nők rosszabb jegyekre számíthatnak. Ennek két oka is lehet, és csak az egyik függ össze valamelyest a valódi tudással.
Még az első évben otthagyta az egyetemet a brit srác, aki ezután három év alatt kegyetlenül gazdag lett. Barátait azonban elveszítette, így méregdrága karóráinak ad emberi neveket.
Újrakezdődött a tanítás azon a kenyai egyetemen, ahol áprilisban terroristák 148 embert öltek meg.
Egy 25 éves egyetemista azzal vádolja a rendőröket, hogy betörtek a lakásába, és ott megverték.
Tovább csinosítja elnökének szolgálati lakását az Egyesült Államok egyik legdrágább egyeteme, aminek az adósságban úszó hallgatók nem örülnek.
Senki sem tudja, honnan ered, de már egész Svédország ismeri a furcsa egyetemista hagyományt.
Egy 1370 éves könyvmaradványt találtak a Birmingham University-n. Ez lehet a legidősebb fennmaradt Korán.
A bukástól vagy a rossz teljesítménytől való rettegés mindenkit gyötör. Hiába a zárthelyik jobb hatása a nem izgulós diákokra, az idegesebbek helyzetén csak ront, hogy egy zárt teremben, időre és felügyelő szemek előtt kell teljesíteniük. Bár számukra jobb lenne az otthoni vizsgázás, amíg nem kínálnak személyre szabott módszereket az egyetemek, addig nincs mese, valahogy le kell győzni a drukkot.
A Mashable összeszedte az idei év legmeghatározóbb innovációit, és nem nagy meglepetésre hengereltek az amerikai egyetemek.
300 ezer fő alá csökkent a felsőoktatásban tanulók létszáma. Ilyen utoljára 16 éve fordult elő. Az állam most spórol ezen, de nagy baj lehet belőle később.
A Salzburgi Egyetem visszavonta visszavonta Konrad Lorenz doktori címét az etológus náci múltja miatt.
A legjobb amerikai elitegyetemekre nehezebb bekerülni mint valaha. Idén egyes intézményekben a jelentkezők több mint 95 százaléka kap elutasító választ.
A vizsga előtti éjszaka mindig stresszes, de ez a tanár tudja, hogyan kell oldani a feszültséget. Mondjuk egyesek lehet, hogy nem vették a lapot.
„Tényleg Kölnből jöttél? És mit gondolsz az Iszlám Államról?” – ezzel nyitotta a beszélgetést az egyetemen egy német születésű fejkendős muszlim gyökerű lánnyal egyik társa. Mozgalmat indítottak a mindennapi rasszizmus ellen, amit "elkövetői" gyakran észre sem vesznek.
Kitiltják a karórákat egy japán egyetemről. A diákok ezentúl a faliórára hagyatkozhatnak, mert egyre nehezebb eldönteni, melyik óra okos, és melyik nem az.
Baldauf Aladár egy floridai bungalóba bejegyzett amerikai „egyetem” képzéseit árulja itthon több százezer forintért. A cikkel kapcsolatban írt Kollárné Déri Kriszti egy levelet, azt változtatás nélkül közöljük.
A napkitörések mindennaposak, de a jövőben akár akkora erejű kitörésre is sor kerülhet, ami miatt komolyan aggódhatunk.
Ismeritek azt a részt a South Parkban, amikor le szeretnék cserélni a város zászlaját, a megkérdezett emberek pedig képtelenek dönteni a kérdésben: „látom, hogy rasszista, ugyanakkor a múltunk része is” – mondja egyikük. Hasonló dilemmával néznek szembe több amerikai egyetemen is, miután az elmúlt hetekben főleg fekete jogvédő csoportok és diákszervezetek kezdtek tiltakozásba annak érdekében, hogy a rasszistának ítélt történelmi személyiségek nevét eltüntessék az intézmény életéből.