Kitaláljátok, melyik egyetemi épület van a képen?
Felismeritek az egyetemi épületeket egy-egy ötven- vagy éppen százéves fotóról? Játsszatok velünk.
Felismeritek az egyetemi épületeket egy-egy ötven- vagy éppen százéves fotóról? Játsszatok velünk.
Amellett, hogy tanultok, dolgoztok is? A következő helyzetek ismerősek lesznek azok számára, akiknek sűrű a beosztása az egyetemi órák és a munkaidő miatt.
Hogyan néztek ki a nagy egyetemek régen? Mi történt az épületekkel az elmúlt évtizedekben? Cikksorozatunkban utánajárunk, hogyan jöttek létre és változtak azok az épületek, amelyekben ma is egyetemi órák zajlanak. A 20. század elejétől, közepétől mutatunk Fortepan-fotókat a magyarországi egyetemekről: ez a Budapesti Corvinus Egyetem története.
Vannak ösztöndíjak, amelyekre kifejezetten önköltséges képzésen tanulók pályázhatnak. Érdemes utánanézni az egyetemi honlapokon, mert több százezer forintot spórolhattok az önköltségen. Mutatjuk, hogy mire kell keresnetek.
Lesz-e, és ha igen, mikor kezdődik az őszi szünet a vidéki felsőoktatási intézményekben? Mutatjuk.
Mikor lesz az egyetemen őszi szünet? Mutatjuk néhány fővárosi egyetem időpontjait.
Ezekre figyeljetek, hogy jól sikerüljön a félév, közben pedig jól is érezzétek magatokat a suliban.
Milyen támogatásokra pályázhattok egyetemistaként? Itt vannak a Bursa Hungarica részletei.
Idén is sokan kezdik meg a tanulmányaikat valamelyik egyetemen vagy főiskolán. Nekik szedtünk össze pár tippet, amit érdemes megfogadni már az elején, hogy könnyebb legyen a szorgalmi időszak és majd a vizsgaidőszak is.
Hogyan néztek ki a nagy egyetemek régen? Mi történt az épületekkel az elmúlt évtizedekben? Cikksorozatunkban utánajárunk, hogyan jöttek létre és változtak azok az épületek, amelyekben ma is egyetemi órák zajlanak. A 20. század elejétől, közepétől mutatunk Fortepan-fotókat a magyarországi egyetemekről: ez a Semmelweis Egyetem története.
Melyik egyetemen ismerkedett össze Kosztolányi Dezső Juhász Gyulával és Babits Mihállyal? Melyik egyetem campusán van egy működő oktatóreaktor? Érdekességek a magyar egyetemekről.
Jövő héten kezdődik az egyetem, vagy legalábbis a regisztrációs hét. Mutatjuk, hogy melyek lesznek azok a kérdések, amelyek biztosan megfogalmazódnak majd bennetek a következő napokban.
Negyven év után kapott vissza egy kikölcsönzött könyvet a Lipcsei Egyetemi Könyvtár, most kiszámolták a késedelmi díjat.
Lassan Budapestre költözik a Pázmány Péter Katolikus Egyetem (PPKE) teljes bölcsészkara, a napokban újabb lépést tettek Piliscsabáról a főváros felé - írja a HVG hetilap.
Mit tudtok a magyar egyetemek történetéről? Lássuk, meg tudjátok-e válaszolni a következő kérdéseket.
Melyik könyvtárba érdemes beiratkozni a fővárosban és milyenek a díjak egyes egyetemi könyvtárakban? Útmutató elsőéves egyetemistáknak.
Egyszerre két szakon szeretnétek tanulni, de nem tudjátok a pontos szabályokat? Mutatjuk, hogyan tanulhattok ingyen több képzésen.
Nem csak az állami ösztöndíjas képzésen tanulók számára, az önköltséges szakok hallgatói is nyerhetnek el különböző ösztöndíjakat. Mutatjuk, melyik típusúaknak érdemes utánanéznetek.
Hogyan néztek ki a nagy egyetemek régen? Mi történt az épületekkel az elmúlt évtizedekben? Új cikksorozatunkban utánajárunk, hogyan jöttek létre és változtak azok az épületek, amelyekben ma is egyetemi órák zajlanak. A 20. század elejétől, közepétől mutatunk Fortepan-fotókat a magyarországi egyetemekről: ez a Szegedi Tudományegyetem története.
Mikor derül ki, hogy a pótfelvételin megjelölt szakra bejutottatok-e?