Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara is reagált kialakult helyzetre: múlt pénteken tartották az első online védést, kedd délutánra már csaknem ötven joghallgató adhatott számot tudásáról ilyen formában.
Minden eddiginél jobb eredményt értek el az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) joghallgatói a Párizsban megrendezett Nemzetközi Kereskedelmi Mediációs Versenyen. A tavalyi hatodik helyezés után, idén harmadik helyen végzett a csapat.
Az ELTE és a Budapesti Corvinus Egyetem is újabb körlevelet küldött a hallgatóknak a koronavírussal kapcsolatban. Az ELTE-n minden hallgatót, arra kérnek - aki a Rómától északra fekvő területeken járt -, hogy maradjon otthon két hétig, míg a corvinusosokat arra figyelmeztetik, hogy ha lehet, csak halaszthatatlan esetekben utazzanak Észak-Olaszországba.
Nyolc magyar egyetem került fel a Times Higher Education (THE) legfrissebb listájára, amely a feltörekvő gazdaságok legjobb felsőoktatási intézményeit rangsorolja. A legjobb eredményt idén is a Semmelweis Egyetem érte el: 70. helyen végzett.
Február 15-ig jelentkezhettek a 2020-as felvételin valamilyen felsőoktatási képzésre. Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre és főiskolákra ebben az évben. Első rész: Eötvös Loránd Tudományegyetem.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Tanárképző Központja vezeti a hallgatói kiválóság alapján összeállított pedagógus-képzésterületi rangsort, az oktatói kiválóság alapján készült lista élén pedig a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara áll. Újságárusoknál a HVG Diploma 2020 kiadványa.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kara, illetve az Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Kara holtversenyben vezeti az informatikai képzéseket nyújtó intézmények hallgatói kiválóság alapján összeállított rangsorát, az oktatói kiválóság terén pedig a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kara lett a legjobb. Újságárusoknál a HVG Diploma 2020 kiadványa.
A bölcsészettudományi képzéseket indító intézmények hallgatói kiválóság alapján összeállított rangsorát az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Kara, az oktatói kiválóság alapján kialakult listát pedig holtversenyben a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara és a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara vezeti. Újságárusoknál a HVG Diploma 2020 kiadványa.
A gazdasági képzéseket indító intézmények hallgatói kiválóság alapján összeállított rangsorát a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Kara, az oktatói kiválóság alapján kialakult listát pedig a Közgazdaságtudományi Kara vezeti. Újságárusoknál a HVG Diploma 2020 kiadványa.
Idén is az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Szegedi Tudományegyetem vezeti a HVG 2020-as felsőoktatási rangsorát. Harmadik helyen a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem végzett, megelőzve a Pázmány Péter Katolikus Egyetemet és a Semmelweis Egyetemet.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem egyetlen magyar egyetemként bekerült a legfrissebb felsőoktatási világrangsorba. Ezek a legjobb pszichológiai képzéseket indító egyetemek.
A Budapesti Corvinus Egyetem, a Debreceni Egyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és az ELTE is felkerült a Times Higher Education (THE) tematikus felsőoktatási világrangsorára. A társadalomtudományi felsőoktatási rangsorát amerikai és brit egyetemek vezetik.
A kormány felsőoktatást érintő tervei megtalálhatók a kormányzati honlapon elérhető felsőoktatási stratégiában, amelyben egyetemi összevonások, intézményi bezárások nem szerepelnek - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) hétfőn.