A diplomás gyed összege is emelkedik jövő év elején
A minimálbér emelkedésével a diplomás gyed összege is emelkedik.
A minimálbér emelkedésével a diplomás gyed összege is emelkedik.
Varatha Shanmuganathannak hét unokája van, de ma is bárkit zavarba hoz eltökéltségével.
Oxford, St Andrews, Cambridge - nem meglepő, hogy a legnevesebb brit egyetemeken szerzett Vilmos herceg, Beatrix hercegnő és Károly herceg is. De van olyan királyi sarj, aki kevésbé ismert egyetemen tanult.
Elindult Magyarország első hitelesített e-diploma rendszere: a végzősök a bársonyborítású oklevél mellé elektronikus diplomát is kaphatnak.
Az idei nyári döntés óta tizenegyezer új oklevelet állítottak ki nyelvvizsga nélkül.
A felvételi legnépszerűbb képzései idén sem okoztak meglepetést: a legtöbb diákot ebben az évben is a gazdasági és informatikai képzések vonzottak, de népszerű volt a pszichológia és az ápolás és betegellátás szak is. Összegyűjtöttük, mennyit kereshettek végzett hallgatóként az öt legkedveltebb szak diplomájával.
Akár most kezditek az egyetemet, akár több félév van már mögöttetek, a szakotokra vonatkozó mintatantervvel vagy tanegységlistával érdemes tisztában lennetek.
Ha alap- vagy osztatlan képzésre jelentkeztek, 2020-tól alapvető felvételi követelmény, hogy legyen legalább egy tárgyból emelt szintű érettségi eredményetek. Mi a helyzet akkor, ha nem érettségiztetek emelt szinten? Vannak-e kiskapuk a jelentkezésben? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Összesen 113 ember ellen emelt vádat a Paksi Járási Ügyészség.
Nyelvvizsgamentesség következményei, diplomások száma, diákolimpiák, tanárhiány és rektorváltás - oktatási hírekből a héten sem volt hiány. Összeszedtük a legfontosabbakat.
A kormány a járványhelyzetre való tekintettel idén is elengedte a diplomához előírt nyelvvizsga-követelményt, így nagyjából 25 ezer végzős juthat hozzá az okleveléhez "kedvezményesen".
Tízből négy 25-34 évesnek van diplomája - ez az európai uniós átlag, amelytől Magyarország még mindig jócskán lemarad. Legalábbis erre utalnak a 2020-as statisztikák.
Szigorú szabályok mellett, de idén megtartják a diplomaosztókat az egyetemek – az ünnepségekre csak azok a végzős hallgatók mehetnek el, akik már megkapták a koronavírus elleni oltást. Több felsőoktatási intézményben a napokban kell regisztrálni a diplomaosztókra, több ezer egyetemista azonban még mindig nem tudja, nyelvvizsga nélkül is átveheti-e majd az oklevelét, a kormány ugyanis még mindig nem döntött az átmeneti enyhítésről.
Lassan a szóbeli záróvizsgáknak is vége, de a kormány még mindig nem döntött az idei végzősök nyelvvizsga-amnesztiájáról.
A karantén alatt úgy érezte, itt az ideje igazán belekezdeni a tanulásba - érettségit és főiskolai diplomát szerzett ugyanazon a héten.
Idén nem marad el a hivatalos diplomaosztó, viszont a rendezvényeken természetesen be kell tartani az aktuális járványügyi szabályokat.
Idén is adjanak nyelvvizsga-amnesztiát a végzős egyetemistáknak és főiskolásoknak – ezt javasolja az innovációs minisztériumnak a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK). A szervezet becslése szerint akár 25 ezer diploma is bennragadhat a nyelvvizsga hiánya miatt, a hallgatók egy része ugyanis nem tudta megszerezni a bőrkötétes bizonyítványt – márciusban a nyelviskolák és a nyelvvizsgaközpontok is bezártak, sokáig csak online órákat és vizsgákat tarthattak.
Az észak-karolinai fiú nem tétlenkedett a koronavírus-járvány alatt, kihasználta a lehetőségeket és a jelenlegi tanulmányai mellett plusz órákat vett fel.
A hároméves alapképzések több mint harmada (36-39 százaléka) abszolutórium nélkül zárul. Igen jelentős a lemorzsolódás az informatikai, a műszaki és a természettudományi területeken, lényegesen jobb a helyzet a művészeti szakokon és a pedagógusképzésben - derül ki az Oktatási Hivatal (OH) legfrissebb tanulmányából.
Öt európai egyetem veheti át a Színház- és Filmművészeti Egyetem százötven hallgatóját kreditestől, mesterestől.