Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A következő tesztben főleg állattani kérdésekkel találkozhattok, de próbára tehetitek tudásotokat az emberi testtel, szervezettel kapcsolatos feladatokkal is. Lássuk, hányat találtok el.
Ebben a kvízben főleg az emberi testre vonatkozó ismereteiteket tesztelhetitek, de találkozhattok egy-két növénytani kérdéssel is. Érettségizők számára kiváló gyakorlási lehetőség, ugyanis az elmúlt évek feladatsoraiból válogattunk.
Ebben a kvízben egyaránt találkozhattok az emberi testre vonatkozó kérdésekkel, valamint a növény- és állatvilág témakörében is tesztelhetitek tudásotokat. Nektek hibátlan lesz?
Az elmúlt időkben ajánlottunk nektek biológiateszteket is. Ezek közül hármat vettünk elő, mindegyik kapcsolódik az emberi test témaköréhez. Minden kérdésre tudjátok a helyes választ?
Az emberi test témaköréből válogattunk nektek kérdéseket. Alapvető funkciókról, folyamatokról van bennük szó, amik viszont nem biztos, hogy mindenki számára egyértelműek. Nektek azok?
A biológiaérettségi feladatsoraiból válogattunk nektek kérdéseket. Többek között háztartási kérdésekre számíthattok, de kaptok kérdést a vérlemezkékről és a DNS témájából is. Általában mindegyikkel 2-2 pontot lehetett elérni. Nektek nem okoznak gondot?
A szakgimnáziumi rendszer bevezetését rengeteg kritika érte a közelmúltban. Most megnézzük, a kerettanterv szerint milyen tárgyakkal szembesülnek azok, akik ilyen intézménybe járnak ősztől.
A török oktatási bizottság elnöke szerint vitatható, ellentmondásos, a diákok számára túlságosan is bonyolult, ezért kikerül a középiskolás tananyagból Törökországban az evolúció oktatása. A döntés várhatóan nagy felháborodáshoz vezet az ország világi ellenzéki köreiben - írta pénteken a The Guardian. Vajon a diákok körében is bonyolul a tudomány, vagy csak az oktatási bizottság elnökének magas?
Ezzel a videóval gyorsabban tanulsz, mint biológiaórán. Ha megnézed, könnyen megérted, hogyan is lehet megkülönböztetni a vércsoportokat, és hogyan működik a véradás.
Kanadai orvosok egy intenzív osztályon megfigyelték, hogy egy beteg agya tovább működött a halál beállta után. A megfigyelésnek komoly tudományos és etikai következményei lehetnek.
Egy több mint 1075 éves balkáni páncélfenyő (Pinus heldreichii) a jelenleg ismert legöregebb élő fa Európában - állapították meg svéd, német és amerikai kutatók.
Mindenki látott már újszülött borjút, zsiráfot, vagy bármilyen állatot – ha máshol nem, a híradók állatkertes cukiságblokkjában -, amint születés után szinte egyből felugrik, és bár esetlenül, de elkezd járkálni.