Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Még bő egy hónapig lehet jelentkezni a 2019-es felsőoktatási felvételire. Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre és főiskolákra. 2. rész: Eötvös Loránd Tudományegyetem.
Elindult a felvételi, február 15-ig jelentkezhettek az egyetemek és főiskolák képzéseire. Tanácstalanok vagytok, nem tudjátok, melyik szakon milyen tantárgyakat oktatnak, hol lehet a végzettséggel elhelyezkedni, és jó-e a hangulat a tanszéken?
"Az állam végleg megszünteti a tanszabadságot és azokat a nagyszerű, kreatív pedagógusokból, hozzáértő alkotókból álló tankönyves műhelyeket, amelyek a rendszerváltás óta országszerte létrejöttek” - véli a Tankönyvesek Országos Szakmai Egyesülete.
Idén elfogadhatják az új Nemzeti alaptantervet - erről beszélt egy interjúban Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős helyettes államtitkár. Ez azt jelenti, hogy 2019 szeptemberében biztosan nem vezetik majd be az új tantervet.
Január 19-re országos demonstrációt hirdettek szakszervezetek, a Magyar Szakszervezeti Szövetség elnöke azonban kiemelte: úgy időzítik majd a blokádokat, hogy minden diák eljusson az aznap tartott középiskolai felvételi vizsgára.
„A vetítési alap emelését a 2019-es költségvetés nem tartalmazza, de a 2020-as büdzsébe bekerülhet, erről már egyeztetünk” – ezt mondta Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős helyettes államtitkár. Gondolkodnak egy, a pályára visszatérést ösztönző ösztöndíjon is.
Mikor kezdődik a 2019-es tavaszi és nyári szünet, és mikor tartják a tavaszi érettségi vizsgákat? Itt találjátok a 2018/2019-es tanév második félévének legfontosabb dátumait.
Idén felvételiztek? Ezeket a feltételeket mindenképp teljesítenetek kell ahhoz, hogy bekerülhessetek a kiválasztott képzésre. Összeszedtük a legfontosabb infókat a minimumpontszámokról, alkalmassági vizsgákról és a pontszámításról.
Mennyit keresnek majd a pedagógusok 2019-ben? Tényleg emelkedik a fizetésük? Sajnos csak keveseké – a pályakezdők is csak azért számolhatnak valamivel magasabb fizetéssel, mert a garantált bérminimumnál egy pedagógus sem kereshet kevesebbet.
Érettségire készültök, de úgy érzitek, hogy a magánórák helyett alternatív módszerrel próbálkoznátok? Ezzel az alkalmazással ingyen készülhettek a vizsgákra.
Február közepéig jelentkezhettek a 2019-es felsőoktatási felvételire. Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre és főiskolákra. 1. rész: Budapesti Corvinus Egyetem.
Hogyan is tanítsuk meg értően olvasni tanítványainkat, ha korjelenség, hogy már egy nem túl terjedelmes szöveg látványa is elborzasztja a leendő olvasót? Ezt a kérdést teszi fel a Taní-tani Online-on Alexovics Ingrid angoltanár, aki az Egyesült Államokban is tanított.
A 2019-es felvételin is fontos szabály, hogy az alap- és osztatlan képzésekre 280 pont alatt nem lehet bekerülni. De mit tehettek, ha nincs ennyi pontotok, mégis szeretnétek szeptembertől egyetemen vagy főiskolán kezdeni?
Mikor lesz vége az első félévnek? Meddig tart a keresztféléves felvételi ügyintézési időszaka? Meddig lehet diákhitelt igényelni? Itt az összes fontos januári dátum, amelyet nem szabad elfelejteni.
Minden harmadik műszaki végzettségű fiatal diplomás tervez külföldi munkavállalást – derül ki a diplomás-pályakövetési rendszer 2017-es adataiból. 31 százalékuk Magyarországon maradna, majdnem negyven százalékuk pedig nem tudja eldönteni, hol képzeli el a jövőjét – itthon vagy külföldön.
Szó sincs béremelésről, január 1-től csak azoknak a pedagógusoknak a bére emelkedik, akik életkoruk vagy minősítésük miatt magasabb kategóriába vagy fokozatba kerülnek, illetve azoknak, akiknek a bérét a garantált bérminimum szintjére kell felhozni – hívta fel a figyelmet a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ).