Izgalmas földrajzi teszt: jól ismeritek az országokat és a fővárosokat?
Jól megy a földrajz? Akkor teszteljétek magatokat ezzel a kvízzel. Tudjátok, mi a fővárosa a következő országoknak?
Jól megy a földrajz? Akkor teszteljétek magatokat ezzel a kvízzel. Tudjátok, mi a fővárosa a következő országoknak?
Ha már a verseik alapján felismeritek a költőket, akkor ez a teszt nem fog kihívást jelenteni. Teszteljétek, megismeritek-e a híres magyar irodalmi alakokat egy kép alapján.
Vajon mennyit tanulnak egy héten a nemzetközi felmérésekben legjobban teljesítő diákok? Ez is kiderül a legfrissebb PISA-eredményekből.
December 7-én és 14-én ugyanis a felnőtteknek és a gyerekeknek is le kell dolgozniuk előre a december 24-ét és a 27-ét. Ez pedig óriási hiba - Gyurkó Szilvia gyerekjogász szerint.
A népszerű pénzügyi képzések zöme és más, a 2018-as toplistában szereplő képesítések sem lesznek többé önálló szakmák. A 2020. szeptemberében életbe lépő Országos Képzési Jegyzékben (OKJ) ugyanis az eddiginél jóval kevesebb képzést tartalmaz, és azok nagy részét is csak iskolai rendszerű képzésben lehet majd megszerezni.
Több mint hatezren jelentkeztek a 2020 februárjában induló keresztféléves képzésekre.
December 11-ig pályázhatnak a 8. évfolyamos, hátrányos helyzetű diákok az Arany János Tehetséggondozó Programra, amelynek keretében a nyelvi, matematikai és informatikai oktatásra fókuszoló előkészítő évfolyamon vehetnek részt, kollégiumi helyet kaphatnak és ingyen szerezhetnek jogosítványt. Itt vannak a részletek.
Országszerte több olyan iskola lehet, ahol nem átmeneti a takarító személyzet hiánya. Egy budapesti gimnáziumban heti két alkalommal a diáknak is segíteniük kell, igaz, ez nem kötelező - számolt be az RTL Klub kedd esti híradója.
Öngyilkos lett egy hallgató az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karán kedden - írta egy olvasó az Indexnek. A rendőrség vizsgálja a körülményeket, bűncselekmény gyanúja nem merült fel.
Több mint hatezren jelentkeztek a 2020 februárjában induló keresztféléves képzésekre, közülük legtöbben állami ösztöndíjas mesterképzést jelöltek meg első helyen.
Tegnap jelent meg a friss, 2018-ban készült PISA-felmérés eredménye. A magyar diákok, bár jobban teljesítettek mint három éve, a pontok még mindig jóval alacsonyabbak, mint a korábbi - 2003, 2006 - felmérésekben elért eredmények.
Több kötelező könyvet is el kell olvasnotok a közelgő vizsgákhoz? Vagy éppen a szakdolgozat írásához van szükségetek szakirodalomra? Most összegyűjtöttünk néhány ingyenes oldalt és adatbázist, aminek a segítségével még a szobátokból sem kell kimozdulnotok ahhoz, hogy beszerezzétek a kötelezőket.
Külön szereztétek meg az írásbeli és a szóbeli nyelvvizsgátokat? Vajon ezt is elfogadják diploma kiadáshoz, vagy komplex nyelvvizsgát kell tennetek? Fontos kérdésre válaszolunk.
Múlt héten lejárt a határidő, mintegy 14 500 pedagógus töltötte fel portfólióját az Oktatási Hivatal informatikai rendszerébe.
A gyakorlatban nem biztosított a gyerekeket az iskolában ért bántalmazások kivizsgálása, a bántalmazó pedagógusokkal szembeni fellépés - állapította meg az alapvető jogok biztosa egy egyedi ügy kapcsán.
Péntekig jelentkezhetnek a központi írásbelire a középiskolába felvételizni készülő általános iskolások. A jelentkezést abba a középiskolába kell benyújtaniuk, amelyikben a vizsgát meg kívánják írni - írja az Oktatási Hivatal.
Kikerülheti az Oktatási Hivatalt az, aki időben - az új szabály életbelépése előtt - beszerzi a szakvéleményt? Itt vannak a részletek.
Jobban teljesítettek a 2018-as PISA-teszteken a magyar diákok, mint három éve - derül ki a legfrissebb eredményekből.
A túl sok adminisztratív munka, kevés fizetés és egyéb korlátozó tényezők miatt óvodapedagógusok hagyják el a pályájukat. Vannak, akik csak akkor mennének vissza a szakmájukba dolgozni, ha rendszerszinten történne valami változás.
Egyszerre dolgoztok és tanultok is? Azok, akik esti képzésen tanulnak egészen speciális körülmények között szereznek bizonyítványt. Milyen szabályok vonatkoznak rájuk és mennyire népszerűek az esti munkarendű képzések mind a felnőtt-, mind a felsőoktatásban?