Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A tanév végével több szakszervezet és oktatási csoport készített felmérést az elmúlt 3 hónap tapasztalatairól. A legtöbbjüknek az jött ki, hogy a digitális oktatás megszervezésében a tanárok magukra maradtak.
A szakszervezet elnöke arról beszélt, hogy felkészületlen, nem megfelelő tapasztalattal rendelkező emberek vannak olyan pozíciókban, ahol kárt okozhatnak az oktatásban.
Az oktatással kapcsolatban most a legtöbb embert az iskolaőrség bevezetése foglalkoztatja, de a PDSZ szerint a Nemzeti Köznevelésről szóló törvény parlamenthez benyújtott módosító indítványában annál súlyosabb változtatások is vannak.
Vegyes érzéseket váltott ki az iskolaőrség gondolata. Van, aki kifejezetten támogatja, de sokakat aggaszt. A PDSZ nem ért egyet a bejelentéssel, sajtóközleményükben aggodalmukat fejezték ki.
Felelőtlen, jogsértő és szakmai szempontokat teljesen figyelmen kívül hagyó döntésnek tartja a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) az érettségi május elejei megtartását.
Az oktatásirányítás egyetemistákat is bevonna érettségi felügyelőnek, hogy ezzel orvosolják a tanárhiányt. A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szerint azonban ez jogszabály- és szakmaellenes.
Tegnap már Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős államtitkár is bejelentkezett felügyelőnek az idei érettségihez. A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezet (PDSZ) pedig úgy tudja, hogy már általános iskolai tanárokat toboroznak a május 4-ei érettségi lebonyolítására.
Maruzsa Zoltán terroristának nevezte a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) tagjait, ezért most öt szakszervezet is bocsánatkérést követel a köznevelési államtitkártól.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete kiadott egy közleményt, melyben koordinált szabadságkivétellel akarja megakadályozni a májusban megtartandó érettségit.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetét, csakúgy, mint más érintetteket, fokozott aggodalommal tölti el a közelgő érettségi lebonyolításának gondolata. Azt kérik, vonják be a tervezésbe a szakmai szervezeteket is.
Rengeteg iskola van nyitva a veszélyhelyzet idején is. Szűcs Tamást, a Pedagógusok Demokratikus Szakszerveztének (PDSZ) elnökét kérdeztük többek között arról, miért szükséges az ügyelet azokban az iskolákban, ahol egyébként nincs működő gyerekfelügyelet sem, mégis vállalják a kockázatot a jelenlegi helyzetben.
Többek között a Nemzeti Alaptanterv (NAT) 2020 szeptember elsejére tervezett bevezetésének elhalasztását, a szakképzés átalakításának felfüggesztését és az érettségi, valamint a szakmai vizsgák alternatíváinak sürgős kidolgozását kéri a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ), a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) és a Civil Közoktatási Platform (CKP) a kormánytól.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) is reagált Maruzsa Zoltán oktatási államtitkár kijelentésére, valamint a koronavírus okozta helyzetre is megoldást kínál, amelynek fontos része lenne főként az új Nemzeti alaptanterv (NAT) elhalasztása.
A feltételek nem mindenhol adottak a digitális oktatáshoz, a tanárok viszont most több téren is vizsgáznak a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnöke szerint.