Kilencven gimnazista töltött két hetet Kínában
Vasárnap elhagyta Kínát az a száz magyar, akik a kínai kormány vendégeként az ország négy városában ízelítőt kaptak a...
Vasárnap elhagyta Kínát az a száz magyar, akik a kínai kormány vendégeként az ország négy városában ízelítőt kaptak a...
Egy átlagos egyetemi diploma már Kínában sem jelent automatikusan belépőt a legjobb állások piacára, ugyanakkor a...
Tenyérjóslással is szolgál több bölcsőde és óvoda Kínában, de csak borsos áron: 1200 jüant - 40 ezer forintot -...
Egy hegyi útról hatvan méter mély szakadékba zuhant egy túlzsúfolt minibusz Kínában, aminek következtében legalább hat...
A kínai Pili falu diákjai számára az iskolába vezető út nemcsak fárasztó, hanem egyenesen életveszélyes.
Soha nem volt osztálytársa annak a 11 éves diáknak, aki az egyik kínai iskolai negyedik évfolyamán tanul – adta hírül...
Közvetlenül azelőtt, hogy Si Vej-tung életében először felszállt volna egy Európába induló repülőgépre szülővárosában, Csongkingban, a szülei egyetlen dolgot kértek tőle, hogy ne jöjjön vissza "a nyugati étkezési etikett megtanulása nélkül". Azóta két hét telt el, és a 12 éves lány megpróbálja teljesíteni szülei kívánságát 250 másik 10-16 éves kínai iskolás gyerekkel együtt. Egy speciális nyári iskolába járnak Bonnban, ahol leckéket vesznek az európai étkezési szokásokból - késsel és villával a kezükben.
Kilenc év alatt félmillióra növelnék a kínai egyetemeken tanuló külföldi hallgatók számát - arra ugyanis az ázsiai országban is rájöttek, hogy a busás tandíjat fizető diákokkal nem csak a felsőoktatási intézmények járnak jól. Magyarországon 3400 külföldi hallgató tanul, többségük az orvostudományi egyetemeken.
Öt esztendőn keresztül, évente tizenöt magyar egyetemistának biztosít ösztöndíjat a Huawei kínai telekommunikációs cég magyar leányvállalata, az erről szóló megállapodást szerdán írták alá az érintett felsőoktatási intézményekkel a Magyar Tudományos Akadémián.
Nem alszanak eleget a kínai diákok, többségük még este tíz óra után is a másnapi dolgozatokra és feleltetésekre készül.
Bezárták Kína egyetlen barlangiskoláját: a Guizhou tartományban lévő Getu település diákjai egy hatalmas barlangban töltötték a tanítási napokat, itt alakították ki ugyanis a furcsa osztálytermet, a menzát és a sportpályát is. A pekingi kormány szerint a furcsa intézmény megszüntetésére azért volt szükség, mert "Kína nem barlanglakó ősemberek országa".
A sanghaji Csingan középiskola 9. osztályos diákjainak mértanóráján Li Csen, a tanárnő a párhuzamosokról szóló euklidészi tétel alkalmazásáról kérdezte az osztályt. A negyven diák közül többen is jelentkeztek, és ahogy Li felszólította őket, egyik a másik után állt fel, pontosan válaszolt, majd amikor a tanárnő megadta az engedélyt, visszaült a helyére. A The New York Times által idézett szakértők szerint többek között ez a fegyelmezett iskolai magatartás magyarázza, hogy a sanghaji diákok érték el a legjobb eredményt a PISA-felmérésen.
Hat vezetőt már elmozdítottak a posztjáról, miután hétfőn egy Hunan tartományban történt közlekedési balesetben 14 kisiskolás meghalt, hat megsérült - jelentette a Hszinhua hírügynökség kedden.
Sokkoló feladatra kényszerítik egy kínai egyetem orvostanhallgatóit: órákig kell koporsóban feküdniük, hogy megtapasztalják a halál élményét.
Hét gyermek súlyosan megsérült egy kínai általános iskolai balesetben, amelyben az óráról kiözönlő gyerekseregből néhányan elestek a lépcsőn, de a többiek már nem tudtak megállni, s közel százan zuhantak egymásra - jelentette a Hszinhua hírügynökség hétfőn.
Csaknem száz diák sérült meg az egyik kínai általános iskolában – adta hírül hétfőn az állami hírügynökség.
Halálos ítéletet szabtak ki csütörtökön arra a kelet-kínai volt körzeti orvosra, aki a múlt hónapban nyolc iskolás gyereket késelt halálra Fucsien (Fujian) tartományban - jelentette a Hszinhua hírügynökség csütörtökön.
Nyolc iskolást halálra szúrt, ötöt megsebesített a pszichiátriai problémákkal küzdő férfi.
Cáfolták érintettségüket és visszautasítják az alaptalan vádakat a Google rendszerének megtámadásával hírbe hozott iskolák - közölte a kínai média a hétvégén.
A dél-kínai Luolang elemi iskola minden tanulója ismeri a legfontosabb szabályokat. A kanyargó hegyi út mellett álló, sárgára és narancsszínre festett épületbe járó diákok betéve fújják, hogy nem szabad rohangálni a termekben, mindenkinek már becsöngetés előtt el kell foglalnia a helyét, és illik jelentkezni, ha valaki kérdezni akar. Azt is tudják, hogy útban az iskolába vagy onnan hazafelé kötelező integetni minden elhaladó gépkocsinak.