Örömét lelte a gyerekek kínzásában a japán óvónő
Kegyetlen bánásmód miatt csütörtökön másodszor is letartóztatták azt a japán óvónőt, aki maró ízű japán vízitormával, vagyis vaszabival megkent csirkével etetett meg egy négyéves kisfiút.
Kegyetlen bánásmód miatt csütörtökön másodszor is letartóztatták azt a japán óvónőt, aki maró ízű japán vízitormával, vagyis vaszabival megkent csirkével etetett meg egy négyéves kisfiút.
Mindennapos jelenséggé váltak az utóbbi napokban a hamis telefonos bombafenyegetések Ausztráliában, a rendőrség szerdai tájékoztatása szerint a hívások tengerentúlról érkeztek, és hackerek űzhetnek tréfát a hatóságokkal.
Egyetlen diák kedvéért egy egész járatot megtartottak Japánban. Nagyon kedves történet.
Kitiltják a karórákat egy japán egyetemről. A diákok ezentúl a faliórára hagyatkozhatnak, mert egyre nehezebb eldönteni, melyik óra okos, és melyik nem az.
Már nem az Egyesült Államokban a legköltségesebb diplomát szerezni, ugyanis egy új felmérés szerint az OECD-országok közül Nagy-Britannia a legdrágább ezen a téren – legalábbis, amit az állami intézményeket illeti.
Néhány Japán iskolában nem mennek egyből haza a gyerekek tanítás után, hanem még 20 percig maguk után takarítanak. Sőt, a konyhás néni szerepét is a diákok vették át. Ennek pedig ők örülnek a legjobban.
Megfosztotta doktori címétől Obokata Haruko japán tudóst a tokiói Vaszeda Egyetem, annak nyomán, hogy korábban kiderült, hamisak a kutató úttörő jellegűnek tartott őssejtkutatásáról tavaly januárban közzétett tanulmány egyes részei.
Augusztus 31-ig lehet jelentkezni a Matsumae Nemzetközi Alapítvány ösztöndíjára, amivel lehetőségetek nyílna Japánban kutatni.
Diszkriminációval vádol és beperelt Japánban egy női egyetemet egy férfi, akinek elutasították felvételi kérelmét.
Megugrott az okostelefonnal rendelkező japán fiatalok száma egy kormányzati felmérés szerint: a középiskolásoknak már...
A korábbiaknál részletesebben taglalják Japán szigetvitáit a tokiói oktatási hivatal által jóváhagyott új...
Információgyűjtést és más, üzleti területen hasznosítható "nindzsatechnikák" alkalmazását tanítja a Mie prefektúra Cu...
Japántól Hawaii-ig sodorta az óceán azt a palackot, amit japán diáklányok bocsátottak vízre öt évvel korábban, benne egy csoportképpel – adta hírül a Daily Mail.
Az északkelet-japáni fukusimai atomerőmű közelében élő szülők rémálomszerű dilemma előtt állnak: költöztessék el a gyermekeiket, vagy éljenek együtt azzal a félelemmel, hogy előbb-utóbb megbetegednek a sugárzás miatt.
Schmitt Pál köztársasági elnöknek meséltek magyarországi élményeikről a Hódmezővásárhelyen nyaraló fukusimai diákok. A tihanyi apátságról azt mondták: "ilyenben még nem jártak sohasem".
Elutasította a japán legfelsőbb bíróság annak a tanárnak a keresetét, aki fellebbezést nyújtott be, mert két évvel ezelőtt megrovást kapott viselkedése miatt - nem volt hajlandó elénekelni a himnuszt, és nem nézett a japán nemzeti zászlóra.
A hagyományos japán cseresznyefa-virágzás ünnepéhez kapcsolódóan tanévnyitót tartottak a szigetország nagykövetségéhez tartozó Budapesti Japán Iskolában.
Még mindig túlélők kutatnak a mentőalakulatok tagjai és japán katonák: a Mijagi prefektúrabeli Isinomakiban a március 11-i, Richter-skála szerinti 9-es erősségű földrengés az általános iskolát is romba döntötte, a diákok egy része jelenleg a szükségszállásokon kialakított osztálytermekben tanul.
Közelről élte át a Japánban történt katasztrófát egy magyar diáklány. Gelényi Tania a földrengés és a szökőár idején mindössze 13 kilométerre tartózkodott az egyik leginkább sújtott településtől, Sendaitól. A tokiói egyetemista az elkövetkező napokat menekülttáborban töltötte, és csak néhány napja tért haza Magyarországra.
Az egyiptomi forrongások, az új-zélandi földrengés és a múlt heti japán katasztrófa komoly kihívás elé állította az amerikai egyetemeket. Hallgatók százait kellett kimenekíteniük a politikailag instabil vagy természeti katasztrófa sújtotta országokból.